چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۶ مهر ۹۰ | ۰۸:۳۹
تظاهرا انقلابیون در 17 استان :

تشییع تابوت طرح شورای همکاری در یمن

انقلابیون یمنی در “جمعه اعلام وفاداری به رئیس جمهور سابق یمن” در 17 استان این کشور علیه رژیم حاکم تظاهرات برپا کردند و خواستار سرنگونی هرچه سریع‌تر رژیم صالح شدند.


تظاهرات علیه رژیم صالح در 17 استان یمن، جمعه اعلام وفاداری به رئیس جمهور سابق یمن، تداوم حملات مزدوران صالح به مناطق مسکونی تعز و انفجار یک خط لوله نفت در استان “مارب” از جدیدترین تحولات یمن است.

تظاهرات علیه صالح در 17 استان یمن

پایگاه خبری “الجزیرة” اعلام کرد که ساکنان 17 استان یمن امروز پس از ادای سی و چهارمین نماز جمعه از آغاز انقلاب مردمی مسالمت آمیز علیه رژیم حاکم تظاهرات کردند.
مخالفان رژیم صالح در تظاهرات امروز که به «وفاداری به “ابراهیم الحمدی” رئیس جمهور سابق یمن» نامگذاری شده بود، در میدان های “الحریة” و “التغییر” استان های مختلف یمن با سر دادن شعار خواستار برکناری صالح از قدرت شدند و به طور نمایدن تابوت طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس را تشییع کردند.
انقلابیون یمنی امروز تاکید کردند که در مرحله آتی تکلیف انقلاب یمن را یکسره خواهند کرد.

جمعه اعلام وفاداری به رئیس جمهور سابق یمن

به اعتقاد انقلابیون ابراهیم الحمدی بیش از هر رئیس جمهور دیگری در یاد و خاطره ملت یمن ماندگار و جاودانه است. “محمد الحمدی” برادر او پیش از این اعلام کردند که علی عبدالله صالح در پشت پرده ترور ابراهیم در اکتبر 1977 بوده است.

تجمع طرفداران صالح در میدان “سبعین” در صنعاء

طرفداران صالح نیز امروز در واکنش به تظاهرات میلیونی انقلابیون در سراسر این کشور در میدان سبعین صنعاء تجمع کردند و از فتوای علمای درباری مبنی بر حرام بودن مخالفت با صالح حمایت کردند.

درگیری ها در صنعاء

در پی حمله نیروهای صالح به تظاهرات کنندگان در صنعاء و استفاده از شلیک توپخانه‌ای علیه آنها در اطراف منزل “شیخ صادق الاحمر” در محله “الحصبة” دست کم دو تن کشته شدند و بدلیل استفاده مزدوران صالح از سلاح های سنگین، چندین نفر زخمی شدند.
از سوی دیگر درگیری میان نیروهای صالح و افراد مسلح قبیلة ای در صنعاء همچنان ادامه دارد.

تعز همچنان میدان جنگ نیروهای صالح است

خبرنگار الجزیره در تعز اعلام کرد که بامداد امروز جمعه افرادی مسلح به یک پایگاه نظامی گارد ریاست جمهوری حمله کردند. در مقابل نیز مرکز شهر تعز همچنان هدف گلوله های توپخانه ای قرار می گیرد و 12 نفر نیز از شهروندان یمنی در این حملات زخمی شدند.

3 حوثی در درگیری‌های استان “جوف” کشته شدند

استان “الجوف” در شمال شرق یمن نیز امروز شاهد درگیری میان حوثی ها و حزب “التجمع الیمنی للاصلاح” بود که طی آن 4 تن که 3 نفر از آنها حوثی بودند کشته و 10 حوثی دیگر زخمی شدند و به این ترتیب آتش‌بسی که دو ماه پیش برقرار شده بود، در هم شکسته شد.

انفجار خط لوله نفت در استان مارب

یک منبع آگاه قبیله ای دیروز اعلام کرد که افراد مسلح قبیله ای که گفته می شود از قبیله “الدماشقة” هستند، یک خط لوله نفت در منطقه “وادی عبیدة” در استان یمنی “مارب” را به آتش کشیدند و بعید به نظر می رسد که القاعده در این ماجرا نقشی داشته باشند.
منابع آگاه دولتی یمن نیز معارضان یمنی را عامل این انفجار اعلام کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: