شنبه 08 اکتبر 11 | 08:47

اعضای حزب اسلامی جمهوری آذربایجان به حبس‏‌های طولانی محکوم شدند

دادگاه جمهوری آذربایجان احکام زندان طولانی مدت برای رهبر و اعضای حزب اسلام‌گرایان جمهوری آذربایجان صادر کرد.


دادگاه جمهوری آذربایجان امروز جمعه حکم حبس طولانی مدت برای رهبر و اعضای حزب اسلام‌گرایان جمهوری آذربایجان را به شرح ذیل صادر کرد:

1. محسن صمد ‌اف (رییس حزب) ـ 12 سال؛

2. فردوسی محمد رضا اف ـ 10 سال؛

3. دیانت صمد اف (عضو فعال حزب) ـ 10 سال؛

4. واقف عبدالله اف ـ 11 سال؛

5. روح الله آخوند زاده (رئیس بخش آستارای حزب) ـ 11 سال و 6 ماه؛

6. حجت الاسلام سید فرامیز عباس اف ـ 11 سال؛

7. ذوالفقار میکائیل زاده ـ 5 سال حبس تعزیزی.

پلیس آذربایجان و نیروهای امنیتی نیز امروز در برخوردی وحشیانه افرادی را که در اعتراض به این دادگاه در مقابل ساختمان آن در باکو تجمع کرده بودند، مورد ضرب و شتم قرار داد که خبرنگاری در این بین از ناحیه سر مجروح شد.

علاوه بر این تعدادی از خانم‌هایی که برای اعلام حمایت از اسلام گرایان در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند مورد فحاشی پلیس قرار گرفته و از جلوی دادگاه با وحشی‌گری کم سابقه متفرق شدند.

ساختمان دادگاه جرائم ویژه باکو امروز در حالی حکم این افراد را صادر کرد که در محاصره کامل نیروهای امنیتی باکو قرار داشت.

این احکام  در حالی صادر شد که اکثر این شاهدان در جلسات رسمی دادگاه اظهارات خود علیه اعضاء حزب اسلامی آذربایجان را در جلسات مقدماتی دادگاه پس گرفتند و اعلان کردند: با توجه به عدم آشنایی ما با زبان لاتین، مطالبی را  امضا کرده بودیم که آنها را نخوانده بودیم؛ ضمن آن که برای امضاء این مطالب به ما وعده‏هایی درباره همکاری در شبکه‏های ماهواره‏ای داده بودند.

گفتنی است حاج محسن صمداف رییس حزب بهمن ماه سال گذشته به دنبال سخنراني تند عليه سياست‎هاي ضد ديني دولت جمهوري آذربايجان بازداشت شد .

در حالي‎كه دولت جمهوري آذربايجان به دليل اعمال سياست‎هاي ضد ديني از جمله ممنوعيت استفاده از حجاب در مدارس مورد انتقاد شديد جمعيت دين‎دار اين كشور مسلمان قرار گرفته است، برخي از مقامات اين كشور تلاش مي‎كنند مخالفان سياست‎هاي ضد ديني دولت را به ارتباط با خارج متهم كنند.

پیش از این “مائيس گلعلي اف”رييس حزب سبزهاي جمهوري آذربايجان با اشاره به تلاش‎هاي حزب اسلامي براي مقابله با ممنوعيت حجاب، بازداشت رييس و برخي از مسئولان اين حزب را مغاير با دموكراسي دانست و گفت: بازداشت صمد اف مرحله جديدي از اسلام هراسي در اين كشور است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: