شنبه 08 اکتبر 11 | 12:06

حمایت مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی برخی رژیم‌های عربی از آشوب طلبان سوریه

سفیر سوریه در ایران از حمایت‌‌های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی برخی از رژیم‌های عربی همسایه سوریه از آشوب‌طلبان این کشور خبر داد.


“حامد حسن” سفیر سوریه در ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بخش بین الملل خبرگزاری فارس اعلام کرد که برخی شبکه های خبری عربی از جمله “العربیة” و “الجزیره” با بزرگنمایی حوادث سوریه افکار عمومی را منحرف می کنند و علیه امنیت ملی سوریه به اقداماتی تحریک آمیز دست می زنند.

وی درباره ترور فرزند “احمد بدرالدین حسون” مفتی سوریه از سوی چندین فرد مسلح ناشناس گفت: این افراد مسلح تنها فرزند مفتی سوریه را ترور نکرده اند بلکه تلاش دارند که سوریه و ملت آن را بطور کامل از بین ببرند.

حامد حسن افزود که احمد بدرالدین حسون مفتی جمهوری عربی سوریه یک الگو و اسوه ملی و ذخیره‌ای برای ملت و وطن سوریه است و دارای مواضعی ثابت و ملی مبتنی بر وحدت است و همچنان به وحدت ملی دعوت می کند. وی حامی مقاومت و قضیه فلسطین است و بطور صریح اعلام کرد که فرزندش را برای شهادت در سرزمین فلسطین و شهادت برای قضیه فلسطین آماده کرده بود زیرا فلسطین مسئله اصلی و محوری عرب‌ها و مسلمانان است.

سفیر سوریه در ایران تاکید کرد: تعداد شهدایی که بدست این افراد جنایتکار مسلح و تکفیری کشته شده‌اند، به هزاران نفر می رسد که شامل شهروندان، نیروهای امنیتی، پلیس و نیروهای ارتش می شوند و هزاران نفر نیز در این حملات تروریستی زخمی شده‌اند.

این مقام مسئول دیپلماتیک سوریه تاکید کرد که این قاتلان با طرف های خارجی در ارتباط هستند و طرف های آمریکایی و صهیونیستی از آنها حمایت می کنند. برخی گروه های تکفیری خارج از قوانین و اصول اسلامی و دینی وجود دارند که در پاسخ به مطالبات طرف های خارجی مردم بی گناه سوریه را به کام مرگ می فرستند.

حامد حسن در پاسخ به سوالی درباره دخالت برخی طرف های عربی در امور داخلی سوریه گفت که نمی خواهد اسم این دولت ها را که دستهایشان به خون ملت سوریه آغشته شده، فاش کند اما اعترافات مجرمانی که در درگیری های مسلحانه در سوریه دستگیر شده‌اند، نشان می دهد که این افراد از سوی طرف های خارجی بویژه برخی دولت های عربی همسایه سوریه از نظر مالی، اطلاع رسانی و تسلیحات نظامی حمایت می شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: