دوشنبه 31 می 10 | 14:54

ناوگان آزادی غرق در خون و وحشت

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به نقل از منابع خبری حاضر در ناوگان آزادی اعلام کرد که نظامیان صهیونیست برخی کشتی‌های ناوگان آزادی را به بندر “اشدود ” در سرزمین اشغالی انتقال داده‌اند و اعلام کردند که تمامی افراد حاضر در کشتی‌های مذکور به گروگان گرفته شده‌اند


تریبون مستضعفین

امید برای رفع محاصره غزه دوباره زنده شده است و بسیاری امیدوارند حصر غزه شکسته شود و ماه‌ها و بلکه سال‌ها، گرسنگی و آوارگی فلسطینیان در این منطقه پایان یابد.7 کشتی حامل کمک‌های بشر دوستانه که به سمت غزه در حرکتند، با عبور از آب‌های بین‌المللی روز گذشته وارد قبرس شدند و امیدوارند بتوانند امروز در ساحل غزه لنگر بیندازند و کمک‌های غذایی، پزشکی و مصالح ساختمانی را به دست مردم غزه برسانند. مردمی که پس از جنگ غزه عملا نتوانسته‌اند به دلیل محاصره رژیم صهیونیستی و عدم دسترسی به مصالح لازم، منازل خود را بازسازی کنند و زمستان و تابستان را بی‌سرپناه می‌گذرانند.750 فعال حقوق بشر مدافع آزادی فلسطین، در این کشتی‌ها حضور دارند. برخی از این فعالان از ترکیه، الجزایر، ایرلند و… برای رساندن بزرگ‌ترین محموله امدادی به غزه تلاش می‌کنند. آنها امیدوارند به رغم کارشکنی‌های اسرائیل، بتوانند امروز (دوشنبه) وارد غزه شوند و 10 هزار تن کمکی را که با خود حمل می‌کنند، به دست مردم غزه برسانند و مرهمی بر زخم‌هایشان بگذارند…

هنوز جوهر روزنامه‌ی وطن امروز شماره‌ی ۴۳۳ دوشنبه ۱۰ خرداد خشک نشده است که خبر را می‌شنویم:

تعداد شهدای ناوگان آزادی به ۲۰ نفر رسید! (+) شبكه 10تلويزيون رژيم صهيونيستي در خبري اعلام كرد كه حمله نيروهاي اين رژيم به كشتي‌هاي ناوگان آزادي غزه تاكنون 20كشته در بر داشته است. تلويزيون الاقصي اعلام كرد بيشتر شهدا از فعالان تركيه‌اي هستند (+) و هنوز از آمار دقيق زخمي‌ها خبر دقيقي در دست نيست.

مركز اطلاع‌رساني فلسطين به نقل از منابع خبري حاضر در ناوگان آزادي اعلام كرد كه نظاميان صهيونيست برخي كشتي‌هاي ناوگان آزادي را به بندر “اشدود ” در سرزمين اشغالي انتقال داده‌اند و اعلام كردند كه تمامي افراد حاضر در كشتي‌هاي مذكور به گروگان گرفته شده‌اند.

 • این جنایت در حالی در آب‌های آزاد بین‌المللی روی داد که بنا به فیلمی که از شبکه‌ی الجزیره پخش شده است، مشخص می‌شود ناوگان آزادي پيش از حمله صهيونيست‌ها پرچم سفيد برافراشته بوده است.

میز بحران در ترکیه

 • به دنبال وقوع این حادثه در دفتر اردوغان نخست وزیر ترکیه میز بحران تشکیل شده است. وزیر خارجه ترکیه که عازم آمریکاست در حال پیگیری موضوع است. ترکیه اعلام کرده است اسرائیل باید منتظر پیامدهای حمله به ناوگان آزادی باشد.
 • وزارت امور خارجه تركيه در اعتراض به حمله نيروهاي رژيم صهيونيستي به كشتي‌هاي ناوگان آزادي، سفير اين رژيم را در آنكارا فرا‌خواند؛ که سفير رژيم صهيونيستي در اقدامي بي‌سابقه احضاريه وزارت خارجه تركيه را رد كرد و به وزارت خارجه اين كشور نرفت.

سرنوشت نامعلوم 660 ميليون دلار كمك براي مردم فلسطين

 • قبل از آن صهیونیست‌ها نسبت به برخورد با ارسال محموله‌های بشر دوستانه به غزه و سفر فعالین حقوق بشر هشدار داده و تهدید کرده بودند. دفتر هماهنگي امور انساني سازمان ملل متحد نیز در گزارشی رسما اعلام کرده بود كه اسرائيل به طور عمدي و آگاهانه از ورود كمك‌هاي انسان‌دوستانه‌ی مردم جهان به فلسطينيان ساكن در كرانه باختري و نوار غزه ممانعت مي‌كند.

بنا به این گزارش، رژيم صهيونيستي بيش از همه مانع از ساختمان سازي توسط فلسطيني‌ها و رسيدن كمك‌هاي انسان‌دوستانه جهاني به اين مردم مي شود.

در اين گزارش همچنين آمده است كه در سال گذشته در سطح جهان بيش از 660 ميليون دلار كمك براي مردم فلسطين گردآوري شده ولي اين كمك ها به دست فلسطيني‌ها نرسيده است. (+)

هشدار به تل‌آویو

 • پس از حمله‌ی وحشیانه‌ی امروز صبح نظامیان اسرائیلی به کشتی‌های حامل کمک‌های انسان دوستانه، که در بهت و ناباوری جهانیان روی داد، «اسماعيل رضوان» ‌از رهبران مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) همه ملت‌هاي عربي، اسلامي و همه آزادگان جهان را به برپايي تظاهرات خشم از اقدامات ددمنشانه رژيم صهيونيستي دعوت كرد.

او در گفت‌وگو با تلويزيون الجزيره با محكوم كردن حمله رژيم صهيونيستي به كشتي آزادي و با بيان اينكه اين خبر را با غضب دريافت كرديم، گفت: جنبش حماس مراتب خشم و ناراحتي خود از اين حمله ددمنشانه و وحشيانه را اعلام مي‌دارد و اين حمله را نمونه تروريسم دولتي و سازمان يافته از سوي يك دولت نازي و تروريست مي‌داند. (+)

 • در پی این حمله، وزارت امور خارجه تركيه در واكنش به حمله صبح امروز نيروهاي ارتش رژيم صهيونيستي به ناوگان آزادي غزه، به سران تل‌آويو هشدار داد.

تركيه اولين كشوري است كه در موضعي رسمي به حمله صبح امروز كه تاكنون 20 كشته و بيش از 50 مجروح بر جاي گذاشته است، واكنش نشان مي‌دهد.
وزارت امور خارجه تركيه در اين بيانيه رژيم صهيونيستي را از «عواقبي كه نمي‌توان آن را پيش‌بيني كرد» بر حذر داشت و تاكيد كرد كه اين اقدام رژيم صهيونيستي پذيرفتني نيست. (+)

آزادی اطلاعات به سبک صهیونیست‌ها

 • تلويزيون الجزيره ساعاتی پیش در خبري فوري از ممنوع اعلام شدن پخش هر گونه معلوماتي درباره قربانيان حمله رژيم صهيونيستي به ناوگان آزادي خبر داد.
 • بنا براين گزارش، كميته موسوم به “نظارت ” بر رسانه‌ها در رژيم صهيونيستي پخش هرگونه تصاوير و يا مخابره هرگونه اطلاعاتي درباره قربانيان ناوگان آزادي را ممنوع اعلام كرده است

در واکنش به این جنایت هولناک صهیونیست‌ها، كنگره فلسطيني در انگليس با همكاري تعدادي از سازمان‌هاي انگليسي تظاهرات ضد صهيونيستي را امروز در مقابل مقر حكومت اين كشور در لندن برگزار مي‌كنند.

واکنش‌ها، از سوئد و فرانسه تا اتحادیه عرب

 • «زاهر بيراوي» سخنگوي كنگره فلسطيني در لندن پيش از اين نيز از دولت انگليس خواسته بود تا فشارها بر رژيم صهيونيستي را براي توقف تهديدات عليه ناوگان آزادي افزايش دهد. قابل ذکر است 28 شهروند انگليسي به نمايندگي از برخي موسسات و سازمان‌هاي اين كشور در اين ناوگان حضور دارند.
 • اتحادیه عرب نیز این جنایت را محکوم کرده است. «عمرو موسي»، دبيركل اتحاديه عرب در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه يورش صهيونيست‌ها به ناوگان آزادي غزه را «جنايت عليه ماموريت انساني» خواند و آن را محكوم كرد. وي گفت: ما اين جنايت عليه مردم و ماموريت انساني را محكوم مي‌كنيم. آنها مي‌خواستند به مردم كمك كنند. آنها ماموريت نظامي نداشتند. همه بايد اين اقدام (يورش) را محكوم كنند.
 • در پی این اتفاقات،اتحاديه اروپا خواستار «بررسي كامل» يورش رژيم صهيونيستي به ناوگان آزادي غزه شد.
 • سوئد نیز در واکنش به این فاجعه‌ی انسانی سفیر رژیم صهیونیستی را احظار کرده است. وزير امور خارجه سوئد در گفت‌وگو با راديو «سوريجز» سوئد گفت كه سفير اسرائيل در استكهلم به وزارت امور خارجه سوئد احضار شد تا درباره حادثه حمله نظاميان اسرائيلي به «ناوگان آزادي» توصيح دهد.  بيلت افزود: ما خواستار شفاف‌سازي درباره آن چيزي كه روي داده، هستيم.
 • «مايكل مارتين»، وزير امور خارجه ايرلند نیز حمله امروز رژيم صهيونيستي به كاروان امدادرساني عازم غزه را محكوم كرد و آن را «واكنش كاملا غيرقابل‌قبول» خواند.

وي گفت: من درباره گزارش‌هايي مبني بر حمله امروز صبح كماندوهاي اسرائيلي به كشتي تركيه‌اي به شدت نگرانم. مارتين گفت كه ايرلند تلاش مي‌كند امنيت هشت ايرلندي و يك نفر با مليت ايرلندي-تركيه‌اي كه بر روي كشتي بودند را تامين كند.

 • همچنین «برنار كوشنر» وزير امور خارجه فرانسه امروز در واكنش به تهاجم رژيم صهيونيستي به كاروان امدادرساني به غزه در اظهاراتي اعلام كرد: «من از اين تهاجم اسرائيل به كاروان امدادرساني به غزه بسيار شوكه و حيرت‌زده شده‌ام. هيچ چيز نمي‌تواند اين اقدام خشونت‌آميز را توجيه كند.» وي افزود: «من از عواقب غم‌انگيز اين حمله نظامي اسرائيل به كاروان صلح و امدادرساني به غزه بسيار شوكه و متحير هستم.»
 • همچنین به دنبال حملات وحشيانه نيروهاي رژيم صهيونيستي به ناوگان آزادي غزه، وزارت امور خارجه يونان هم سفير رژيم صهيونيستي در آتن را فراخوند.

بنابر اين گزارش، دولت يونان هچنين خواستار تشكيل كميته‌اي اضطراري براي بررسي جنايات رژيم صهيونيستي شده است.

 • در پي فاجعه كشتار فعالان حقوق بشر توسط صهيونيست‌ها اسپانيا نیز سفير رژيم صهيونيستي را احضار كرد. وزارت امور خارجه اسپانيا نیز از سفير رژيم صهيونيستي خواست درباره اين حادثه توضيح دهد.

تسخیر کنسولگری اسرائیل در ترکیه

 • تشکیلات خودگردان در فلسطین نیز سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.
 • اسماعیل هنیه نیز خواستار اعتصاب فراگیر در نوار غزه و کرانه‌ی باختری شد.
 • بعد از جنایت امروز صهیونیست‌ها، کنسولگری رژیم صهیونیستی در ترکیه توسط مردم خشمگین، تسخیر شد.

واکنش‌های مقامات ایرانی

 • رامین مهمان‌پرست سخنگوی دستگاه سیاست خارجی کشورمان نیز گفت: ایران حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه خود را از اقدام حصارشکنانه دریایی نوار غزه که توسط جمعی از حامیان فلسطین تحت عنوان کاروان آزادی فلسطین صورت می‌گیرد، اعلام می‌دارد.

مهمان‌پرست در خصوص اقدام بنیاد حقوق بشر، آزادی‌ها و امدادهای بشری مستقر در استانبول (IHH) ترکیه برای اعزام 9 فروند کشتی حامل یک هزار فعال بین‌المللی حامی فلسطین و 20 میلیون یورو مایحتاج ضروری محاصره‌شدگان نوار غزه به عنوان بزرگترین محموله امدادی به این منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران در راستای دفاع از ملت مظلوم و بر حق فلسطین و رفع محاصره ظالمانه غزه و آزادی کامل خاک فلسطین، حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه خود را از اقدام حصارشکنانه دریایی نوار غزه که توسط جمعی از حامیان فلسطین تحت عنوان کاروان آزادی فلسطین صورت می‌گیرد، اعلام می‌دارد. (+)

 • محمد کرمی راد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز خواستار عکس العمل مجامع بین‌المللی در رابطه با یورش رژیم صهیونیستی به کشتي حامل کمک‌هاي غذايي و پزشکي شده و تاکید کرد: کمیته تحریم سازمان کنفرانس اسلامی علیه رژیم صهیونیستی فعال شود.
 • محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان نیز با اشاره به يورش رژيم صهيونيستي به كاروان كمكهاي مردمي تاكيد كرد: بعضي‌ها خيال مي‌كنند اين اقدامات نشانه قدرت است ولي بايد بدانند كه نشانه پايان آنها است. (+)
 • جلیلی دبير شوراي عالي امنيت ملي نیز حمله رژيم صهيونيستي به كاروان كمك رساني به غزه را وحشيانه و نشانه اوج عجز و استيصال اين رژيم خواند.

دفاع از خود، بهانه‌ی همیشگی صهیونیست‌ها

پس از حمله وحشیانه صبح امروز ارتش رژیم صهیونیستی به کشتی حامل فعالان جهانی صلح که قصد ورود به غزه و رساندن مواد غذایی و دارویی به این منطقه را داشتند، رسانه‌های صهیونیستی این فعالان صلح را افرادی توصیف کردند که با تبر و چاقو به سربازان اسراییلی حمله کرده‌اند.

«آويگدور ليبرمن» وزير امور خارجه اسرائيل دوشنبه نشستي اضطراري را برگزار مي‌كند تا حمله نظاميان اسرائيل به كشتي‌هاي حامل كمك‌هاي بشردوستانه را بررسي كند.
وزارت امور خارجه رژيم صهيونيستي قصد دارد از توريست‌هاي اسرائيلي در تركيه بخواهد كه هر چه سريعتر تركيه را ترك كرده و به سرزرمين اشغالي بازگردند.

بنياد كمك‌هاي انساندوستانه تركيه موسوم به آي اچ اچ، در خبري فوري در پايگاه اينترنتي خود اعلام كرد كه پس از حمله ددمنشانه كماندوهاي اسرائيلي به كشتي‌هاي حاضر در ناوگان آزادي غزه، سربازان صهيونيست به نيروهاي امداد پزشكي اين بنياد اجازه رسيدگي و مداواي مجروحان اين حمله را نمي‌دهند و به همين دليل تعداد شهدا رو به افزايش است.

 • كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي طي بيانيه‌اي ضمن محكوم كردن اقدام رژيم غاصب صهيونيستي در حمله به ناوگان آزادي، اعلام كرد كه اين جنايت جديد رژيم صهيونيستي اعلان جنگ اين رژيم با همه جهان است و نشان دهنده اين واقعيت است كه صهيونيست‌ها هيچ حد و مرزي در جامعه جهاني براي هيچ چيزي قائل نيستند. (متن کامل بیانیه)
 • يك ديپلمات غربي به خبرگزاري فرانسه گفت: شوراي امنيت ساعت 17به وقت گرينويج براي بحث درباره تحولات خاورميانه تشكيل جلسه مي‌دهد.
  وي افزود: اين جلسه شاهد بحث و گفت‌وگوي علني خواهد بود. در پي تجاوز صبح امروز رژيم صهيونيستي به كشتي “مرمرة ” در ناوگان آزادي دست‌كم 20 نفر از فعالان حقوق بشر به شهادت رسيدند و 50 نفر ديگر زخمي شدند و اين كشتي نيز به بندر “اشدود ” در سرزمين اشغالي منتقل شد.
 1. عکس حمله اسرائیل به کشتی های کمک های مردمی | پرتاب نیوز
  1 ژوئن 2010

  […] تریبون مستضعفین » ناوگان آزادی غرق در خون و وحشت مردمی که پس از جنگ غزه عملا نتوانستهاند به دلیل محاصره رژیم صهیونیستی و عدم … ترکیه اعلام کرده است اسرائیل باید منتظر پیامدهای حمله به ناوگان آزادی باشد. … پس از حملهی وحشیانهی امروز صبح نظامیان اسرائیلی به کشتیهای حامل کمکهای انسان … عکس العمل مجامع بینالمللی در رابطه با یورش رژیم صهیونیستی به کشتی حامل … http://www.teribon.ir/archives/7502 […]

 2. حمله اسرائیل به کشتی های کمک های مردمی | پرتاب نیوز
  1 ژوئن 2010

  […] تریبون مستضعفین » ناوگان آزادی غرق در خون و وحشت مردمی که پس از جنگ غزه عملا نتوانستهاند به دلیل محاصره رژیم صهیونیستی و عدم … ترکیه اعلام کرده است اسرائیل باید منتظر پیامدهای حمله به ناوگان آزادی باشد. … پس از حملهی وحشیانهی امروز صبح نظامیان اسرائیلی به کشتیهای حامل کمکهای انسان … http://www.teribon.ir/archives/7502 […]

 3. عکس حمله اسرائیل به کشتی های کمک های مردمی | پرتاب نیوز
  17 ژوئن 2010

  […] تریبون مستضعفین » ناوگان آزادی غرق در خون و وحشت عکس حمله اسرائیل به کشتی های کمک های مردمی | پرتاب نیوز : # ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ – ۴:۵۲ ب.ظ. […] تریبون مستضعفین » ناوگان آزادی غرق در خون و وحشت مردمی که پس از … http://www.teribon.ir/archives/7502 – ذخیره شده […]

 4. تصاویر حمله اسرائیل به کشتی های کمک های مردمی | پرتاب نیوز
  17 ژوئن 2010

  […] تریبون مستضعفین » ناوگان آزادی غرق در خون و وحشت عکس حمله اسرائیل به کشتی های کمک های مردمی | پرتاب نیوز : # ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ – ۴:۵۲ ب.ظ. […] تریبون مستضعفین » ناوگان آزادی غرق در خون و وحشت مردمی که پس از … http://www.teribon.ir/archives/7502 – ذخیره شده […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.