شنبه ۱۶ مهر ۹۰ | ۱۲:۱۴

اعتصاب غذای حزب مخالف دولت بحرين

عضاي وعد، حزب مخالف بحريني در همبستگي با فعالان سياسي زنداني که در اعتصاب غذا به سر مي‌برند، قصد دارند که دست به اعتصاب غذا بزند.


به گفته رضي الموسوي، معاون دبيرکل حزب وعد در امور سياسي، اين اعتصاب غذا از ساعت 9 صبح تا 9 شب روز شنبه (15 مهر) در مقرهاي اين حزب در منطقه “الحسن” در منامه، پايتخت بحرين انجام خواهد شد.

انتظار مي‌رود که تمامي اعضاي حزب وعد و حاميانشان به اين اعتصاب 12 ساعته بپيوندند.

اين اقدام به ويژه با هدف اعلام همبستگي با ابراهيم شريف، دبيرکل حزب وعد انجام مي‌شود که در بازداشت و از 24 سپتامبر در اعتصاب غذا به سر مي‌برد. وي در اعتراض به سرکوب معترضان زن توسط رژيم آل خليفه دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاري شينهوا، ابراهيم شريف به خاطر نقشي که از اوايل سال جاري در تظاهرات گسترده ضددولتي در بحرين داشت به پنج سال زندان محکوم شده است.

فعالان حقوق بشر بحريني مي‌گويند که گروهي از 14 رهبر مخالف اکنون در اعتراض به بازداشت 45 زن و دختر جوان بحريني در اعتصاب غذا به سر مي‌برند. اين زنان و دختران جوان ماه گذشته به خاطر سر دادن شعارهاي ضددولتي در يک مرکز خريد بازداشت شدند و گزارش شده است که 14 تن از آن‎ها در شرايط وخيمي به سر مي‌برند.

رضي الموسوي روز جمعه گفت: “تصميم اعتصاب غذا توسط کميته مرکزي در همبستگي با دبيرکل و ديگر رهبران سياسي بازداشتي گرفته شده است.”

وي افزود: “ما نگراني خود را نسبت به اطلاعات دريافتي درباره بازداشت شدگان ابراز کرده‌ايم؛ اين که مديريت زندان زندانيان را به خاطر اعتصاب غذا از مراقبت‌هاي پزشکي محروم کرده است؛ اقدامي که نقض همه معيارهاي بين‌المللي است.”

مردم بحرين از اواسط ماه فوريه تا کنون با برگزاري تظاهرات ضد دولتي خواستار پايان حاکميت استبدادي خاندان آل خليفه هستند که به گفته آنان استبداد حکومتي، تبعيض و سرکوب هرگونه مخالفتي را به امري نهادينه در بحرين تبديل کرده‌اند.

رژيم بحرين که از حمايت امريکا و پشتيباني نظامي نيروهاي سعودي برخوردار بوده است با سرکوب خشونت‌آميز به اعتراضات مردمي پاسخ داده که در اثر آن تا کنون شماري کشته و صدها نفر زخمي، بازداشت و شکنجه شده‌اند.

سرکوب‎ها در بحرين که پايگاه ناوگان پنجم نيروي دريايي ارتش امريکا است، تا کنون با سکوت مقامات رسمي غرب مواجه شده است..

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: