دوشنبه 31 می 10 | 12:49

تحصن دانشجویان در اعتراض به رفتار توهین آمیز رئیس دانشگاه علامه

ریاست این دانشگاه با بی توجهی نسبت به خواست دانشجویان دانشگاه اجازه هرگونه فعالیت مشروع و عدالت خواهانه را از دانشجویان سلب کرده و تعدادی از دانشجویان بسیجی این دانشگاه ستاره دار شده اند و به خاطر فعالیت های عدالت خواهانه تحت فشار قرار گرفتند. جمعی از استاید مذهبی دانشگاه نیز نسبت به اخلاق و رفتار توهین آمیز ریاست دانشگاه اعتراض کردند.


دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه علامه طباطبایی

دانشجویان بسیجی دانشگاه علامه به رفتار توهین آمیز رئیس این دانشگاه اعتراض و در دفتر وی تحصن کردند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه جهان مدتی است ریاست این دانشگاه با بی توجهی نسبت به خواست دانشجویان دانشگاه اجازه هرگونه فعالیت مشروع و عدالت خواهانه را از دانشجویان سلب کرده و حتی به تذکر برخی مقامات ارشد دولتی و نمایندگان مجلس نیز بی اعتنایی کرده است .

تعدادی از دانشجویان بسیجی این دانشگاه برخلاف نظر رئیس جمهور، ستاره دار شدند و به خاطر فعالیت های عدالت خواهانه تحت فشار قرار گرفتند.جمعی از استاید مذهبی دانشگاه نیز نسبت به اخلاق و رفتار توهین آمیز ریاست دانشگاه اعتراض کردند.

معترضین معتقدند عملکرد رئیس دانشگاه علامه طباطبائی کاملا برخلاف اهداف اصیل دولت دهم و حتی فرمایشات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب است.

این دانشجویان معتقدند که عملکرد مدیریت دانشگاه باعث شده است که بسیاری از دانشجویان اشتباهات وی را به حساب سیاسیت های کلی دولت و وزارت علوم بگذارند.

از این رو خواست دانشجویان این دانشگاه برخورد هر چه سریعتر مسئولین با تخلفات عدیده ریاست دانشگاه است.

دانشجویان بسیجی دانشگاه در همین رابطه بیانیه ای صادر کردند که در بخشی از آن آمده است:
هنوز گوش مسئولانِ متولی نهاد دانشگاه، به دردنامه‌های پنج ساله دانشجویان متعهد و بسیجی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) بدهکار نیست. گویی تنها امری که قرار است بر زمین بماند، امر «آقا»ست! مگر آن بسیجیان چیزی جز پیگیری و مطالبه امر آقا حرفی هم داشتند؟

«آقا» به مسئله علم تأکید می‌کند و دانشگاه مادر علوم انسانی کشور، پنج سال آزگار را می‌سوزاند و مسئولانِ بالاتر، به فریادهای عده‌ای جوانِ دانشجوی بسیجی بی‌توجهی می‌کنند و لابد به امری مهم‌تر مشغول بوده و هستند. سال‌ها از طرح مسائلی نظیر «جنبش نرم‌افزاری» و «تولید علم» و «کرسی‌های آزاد اندیشی» از سوی رهبر انقلاب می‌گذرد و کسی نیست که از آقای شریعتی کارنامه طلب کند؛ تخلفات دیگر را که نباید سراغش رفت!

به‌راستی اگر در میانه همه کارهای مهم، کسی برخیزد و امر آقایش را بر آنچه خود مهم می‌پندارد ترجیح دهد، باید به چوب‌های گونه‌گون رانده شود؟

جمعی از بسیجیان دانشگاه همزمان با پخش این بیانیه(صبح روز دوشنبه، دهم خرداد) در دفتر رییس دانشگاه در تحصن به سر می‌برند؛ خواسته بسیجیان متحصن، استعفای- وترجیحاً برکناریِ- مدیری است که توان مدیریتی‌اش آنقدری نیست که به درد دانشگاه بخورد. اوامرِ رهبری، مدیری تواناتر طلب می‌کند و این تازه جدای تخلفات آن مدیر است که نقض غرض است برای «اسلامی کردن دانشگاه‌ها». وزیر علوم، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مخاطبان این تحصن هستند که بالطبع باید در محل تحصن حاضر شوند و پاسخگوی کارنامه مدیریتی آقای شریعتی باشند. خواسته زیادی نیست که درباره مدیری که پاسخگوی هیچ نهادی از جمله دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی و… نیست، مدیر مافوقش را به پاسخگویی دعوت کنیم.

بسیج‌دانشجویی دانشکده‌های اقتصاد و علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی

در همین راستا حجت الاسلام جهانشاهي كه با راهپيمايي ها و چند بار زنداني شدن و … در اعتراض به مفاسد اقتصادي به طلبه سيرجاني معروف شده است در حمايت از متحصنين در دفتر رييس دانشگاه علامه طباطبايي كه اعتراضشان فساد مديريتي و آموزشي است، چنين پيام داد:
سلام عليكم
توكل به خدا، استقامت و بصيرت(فريب نخوردن) رمز پيروزي است.
موفق باشيد.

 1. حسن
  31 می 2010

  دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه که اصلا نمی شه بهش بگی دانشکده بیشتر محل تفریح و دختر بازی شده اقای شریعتی که این قدر ادعای تبعییت از ولایت فقیه رو می کنن برای بومی سازی علوم انسانی بخصوص علوم اجتماعی چی کار کردن واقعا بگن اگه کاری کردن ماهم بدونیم اونایی که هی میگن مرگ بر دیکتاتور هنوز دیکتاتوری اقای شریعتی رو ندیدن

 2. دانشجو
  31 می 2010

  اقای شریعتی باید بره از علامه فقط ما همین رو می خواهیم

 3. دانشجو
  31 می 2010

  دلم می خواد مسئولین فرهنگی کشور مثل اون وزیر ارشاد بی سواد این دولت یه دفعه قدم رنجه بفرماییند برای چند دقیقه هم که شده بیایند دانشکده مدیریت علامه اون وقت ببینن دارن چه قدر به فرهنگ مملکت کمک می کنن خدا وکیلی رهبری هم باین شیوه کار فرهنگی اقای شریعتی موافقه برای بومی سازی چی کار کرده فقط بلده اساتید رو بازنشسته کنه مرگ بر دیکتاتور دانشگه علامه

 4. دانشجو
  31 می 2010

  این که رییس دانشگاه علامه نیست بلکه همه کاره وزارت علوم هست کم مونده به رهبری هم دستور بده کسی که می خواسته وزیر کشور بشه خودش گفته نه همین پستی که دارم(دیکتاتور علامه) خوبه برام اون وقت ما توقع داریم اون کامران دانشجو بی لیاقت این یارو رو بندازه بیرون جان من یه سر دانشکده اقتصاد بزنیید از دانشجو ها ی در مورد این ادم سوال کنید

 5. دانشجو
  31 می 2010

  دانشکده مدیریت در این 5 سال چه پیشرفتی از لحاظ علمی فرهنگی مذهبی داشته این همه اقا در مورد عدالت در بین افراد جامعه حرف زدن اون وقت این اقا یه دفعه نیومده یکبار با دانشجوش حرف بزنه

 6. دانشجو
  31 می 2010

  من نفهمیدم این شریعتی به کوجا وصله که هرکس هر کاری می کنه نمی تونه این اقا رو از سمتش برکنار کنه

 7. علی
  31 می 2010

  اگه اقای شریعتی از کاراش مطمئن هست بیاد یه گزارش کار بده به وزارت علوم که چه کارایه موثری در جهت اسلامی کردن دانشگاه انجام دادن

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.