شنبه 08 اکتبر 11 | 17:56

بدون تحقق شرایط برادرم اصلاح طلبان در انتخابات شرکت نمی‌کنند

حضور اصلاح طلبان با سرلیستی دکتر محمدرضا عارف در انتخابات مجلس نهم صحت ندارد و به طور قطع تا زمانی شرایط محمد خاتمی برای ورود اصلاح طلبان به انتخابات مجلس از سوی نظام تحقق پیدا نکند اصلاح طلبان درانتخابات مجلس شرکت نخواهند کرد.


محمد رضا خاتمی عضو حزب منحله مشارکت با اشاره به برگزاری همایش 24 آبان از سوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان، گفت: این همایش یک همایش انتخاباتی نیست و اصلاح طلبان در مراسم ها و مناسبت های مذهبی و ملی گرد هم جمع می‌شوند.

وی افزود: حضور اصلاح طلبان با سرلیستی دکتر محمدرضا عارف در انتخابات مجلس نهم صحت ندارد و به طور قطع تا زمانی شرایط محمد خاتمی برای ورود اصلاح طلبان به انتخابات مجلس از سوی نظام تحقق پیدا نکند اصلاح طلبان درانتخابات مجلس شرکت نخواهند کرد.

محمد رضا خاتمی با اشاره به اینکه در انتخابات مجلس کاندید نخواهد شد اذعان داشت: هر کسی یا طیفی که از سوی جریان منتسب به اصلاح طلب در انتخابات مجلس نهم می‌خواهد فعالیت کند بایستی موضع خود را نسبت به جریانات دو سال پیش و انتخابات سال 88 مشخص نماید.

عضو حزب منحله مشارکت تصریح کرد: جريان اصلاحات درکشور تنها صرفا یک جریان سیاسی نیست و ریشه های اجتماعی واقتصادی دارد و تا زمانی که کشور درمسیر توسعه و پیشرفت قراردارد اصلاحات نیز بایستی درکشور صورت بگیرد.

عضو حزب منحله مشارکت درخصوص ورود اصلاح طلبان به انتخابات اذعان داشت: انتخابات و ورود به آن از سوی اصلاح طلبان در صورتی محرز خواهد شد که در آن همه شخصیت ها و چهره ها بدون هیچ گونه ممیزی و به دور از فضای سنگین سیاسی بتوانند به فعالیت های خود ادامه دهند.

خاتمی اظهار داشت: با توجه به شرایط پیش آمده در دو سال قبل، خط بطلانی بر فعالیت های آزاد انتخاباتی در کشور كشيده شده؛ لذا بایستی اصلاح طلبان با یک رویکرد جدید در انتخابات مجلس نهم وارد عمل شوند.

با تاكيد خاتمي به اتخاذ يك رويكرد جديد از سوي اصلاح طلبان با توجه به انتخابات 88 و طرح حضور همه شخصيت ها بدون مميزي به نظر مي رسد حمله اصلاح طلبان به نحوه برگزاري انتخابات با محوريت فشار بر شوراي نگهبان آغاز شده است.

شايان ذكر است، در صورتي محمد رضا خاتمي ادعاي عدم حضور اصلاح طلبان در انتخابات، بخاطر محقق نشدن شروط برادرش محمد خاتمي را مي كند كه اكثر اصلاح طلبان به همراه فراكسيون اقليت آمادگي خود را براي حضور در انتخابات اعلام كرده و در حال انجام مقدمات ائتلاف هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: