شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۷ مهر ۹۰ | ۱۸:۰۳

تظاهرات مردم آمریکا علیه جنگ افروزی کاخ سفید

مردم شهر “نیویورک” در دهمين سالروز اشغال افغانستان با گردهمایی در ميدان “تايمز” ضمن انتقاد از جنگ افروزی کاخ سفید؛ به اوباما هشدار دادند که دنباله روی از سیاست های جنگ طلبانه؛ آمریکا را درگیر بحران های اقتصادی و اجتماعی گسترده تری خواهد کرد.


تظاهركنندگان با حمل پلاكاردهايي از مسئولان آمریکایی پرسیدند كه چرا بايد پول مردم آمريكا صرف كشتار مردم بيگناه عراق و افغانستان شود.

این تظاهركنندگان گفتند كه 10 سال اشغالگري آمريكا در عراق و افغانستان و صرف ميلياردها دلار براي آن باعث شده است كه امروز بحران اقتصادي و بيكاري سراسر آمريكا را فرابگیرد.

يك تظاهر كننده گفت: ما از همان آغاز مخالف جنگ طلبي كاخ سفيد و اشغال افغانستان بوديم و حمله به اين دو كشور را نوعی جنايت جنگي مي دانیم.

وي افزود: مبارزه با تروريسم و نابودي سلاح هاي كشتار جمعي بهانه اي بود تا آمريكا بتواند دامنه نفوذ و كنترل خود را در منطقه خاورميانه بيشتر كند.

اين تظاهرکننده اظهار داشت: آمريكا تنها كشوري است كه در بسياري از كشورهاي جهان پايگاه نظامي دارد و ميلياردها دلار ماليات صرف نگهداري اين پايگاه ها مي کند در حالي كه مردم از اوضاع نابسامان اقتصادي و اجتماعي خسته شده اند و مصرانه خواستار پايان جنگ و اشغالگري نظاميان آمريكا هستند.

يكي ديگر از شركت كنندگان در تظاهرات نیز گفت: هزینه ميليارد ها دلار از پول مردم در افغانستان هيچ گونه دستاوردي نداشته است و شمار زيادي از نظامیان آمريكايي و غيرنظاميان در افغانستان كشته شده اند.

وي افزود: اگر هزينه هاي اين دو جنگ در طول 10 سال گذشته صرف اشتغال و اقتصاد آمريكا مي شد، امروز اين همه بيكاري و گراني گريبان مردم را نمي گرفت.

اين شهروند آمریکایی خاطرنشان كرد: متاسفانه در طول يك دهه گذشته سياست هاي كاخ سفيد دستخوش خواسته هاي چند شركت بزرگ اسلحه سازي شده و دولت براي جلوگيري از ورشكستگي آنها مجبور به جنگ و خونريزي در ساير كشورها شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: