جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۷ مهر ۹۰ | ۱۹:۰۲

ناکامی مشت آهنین آل سعود در برابر قیام مردم

نهال انقلاب علیه ظلم و تبعیض در شبه جزیره عربستان در حال ریشه دوانیدن است و آل سعود سیاست شکست خورده ارعاب و سرکوب را علیه معترضانی که خواستار اصلاح اوضاع کشورشان و پایان تبعیض و ظلم و سرکوب هستند، در پیش گرفته‌اند.


در حالی که رژیم آل سعود تمام توان خود را برای جلوگیری از انتقال انقلابهای مردمی به عربستان به عمل آورد و به عبارت دیگر در هر تلاش ضد انقلابی مشارکت کامل داشته است، نتوانسته مانع وقوع انقلاب در این کشور شود.

مردم شرق عربستان که از مهمترین مناطق نفت خیز این کشور به شمار می رود، از تبعیضهای بی حد و حصر علیه خود به تنگ آمده اند و علیه بی عدالتی حاکمان ظالم خود به پا خواسته اند.

تحرکات مردم عربستان به دنبال بازداشت معترضانی که در یک تظاهرات مسالمت آمیز شرکت کرده بودند، تشدید شد به ویژه اینکه نیروهای سعودی به جای جوانان، افراد مسن را به عنوان گروگان دستگیر کردند که این اقدام مناطق شرقی را کانون تحرکات ضد رژیم کرد.

نیروهای امنیتی سعودی به دستور وزارت کشور سیاست برخورد آهنین را در پیش گرفته و با قرار دادن مراکز متعدد ایست بازرسی در العوامیه و قطیف، منطقه را کاملا پلیسی کرده اند.

همزمان با برخورد آهنین با تظاهرات مسالمت، مقامات سعودی می کوشند که تظاهرات و نا آرامی را به خارج از عربستان نسبت دهند تا بتوانند اقدامات سرکوبگرانه و غیر انسانی خود را توجیه کنند، این در حالی است که شخصیتهای برجسته مناطق شرقی این ادعاها را تکذیب می کنند و آن را اقدامی برای دریافت حقوق پایمال شده خود می دانند.

” آیت الله شیخ نمر باقر آل نمر” امام جمعه منطقه العوامیه گفت : ادعاها درباره دست داشتن طرف خارجی در نا آرامی‌های اخیر شرق عربستان بی‌اساس است.

وی افزود: کسی که از ظالم حمایت و مظلوم را محکوم کند، شریک ظلم آن است. نیروهای امنیتی سعودی مسئول بحران و حوادث خشونت بار هستند، زیرا به بازداشت گسترده مردم به ویژه افراد مسن می‌پردازند و در راستای اقدامات تحرک آمیز حرکت می‌کنند.

النمر تصریح کرد: اگر بازداشتهای بی‌حساب نبود، بحران‌های اخیر به وجود نمی‌آمد.خط مشی ما روی آوردن به خشونت نیست و اقدام نیروهای سعودی در تیراندازی گسترده به سوی مردم، نابودی دارایی های خصوصی مردم، ترساندن ساکنان و زخمی کردن آنها محکوم است.

وی با اشاره به جوسازی مقامات سعودی علیه ایران و تلاش برای زیر سئوال بردن اعتراضات مشروع مردم عربستان به ظلم و تبعیض از طریق متهم کردن معترضان به ارتباط با ایران گفت : برای نسبت دادن حوادث منطقه به ایران تلاش می کنند، در حالی که شیعیان منطقه مسئول اختلافات سیاسی ریاض با تهران نیستند،(سعودیها) یا اختلافات را حل کنند یا حداقل ما را داخل نکنند.

النمر بیان کرد: اگر رژیم سعودی خواهان مهار بحران در منطقه است، باید نیروهای سپر جزیره را از بحرین خارج و بازداشت شدگان سیاسی را آزاد کند و از تعقیب اهالی که در تظاهرات مسالمت‌آمیز شرکت کرده‌اند، دست بردارد.

همزمان با تحرکات سرکوبگرانه رژیم آل سعود، علمای وهابی درباری عربستان که قبلا با صدور فتواهای ظالمانه خود، خونهای زیادی در عراق و دیگر مناطق شیعی نشین بر زمین ریخته اند، به حمایت از حاکمان شبه جزیره برخاسته اند.

“شیخ علی الحذیفی” از وهابیان افراطی موضعی اتخاذ کرد که نشان می دهد آل سعود صحنه گردان آن هستند و سعی می‌کنند که جنگ تبلیغاتی گسترده‌ای علیه مردم شرق این کشور به راه اندازند.

این وهابی افراطی در ادامه مواضع ضد اسلامی و افراطی خود مدعی شد : شیعیان عربستان رافضی و خارج از اسلام هستند اینها سعودی نیستند و باید به عراق بروند و سازمان همکاری اسلامی باید با شیعیان مقابله کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: