یکشنبه 09 اکتبر 11 | 22:29

متن کامل صحبت‌های عموی آمنه زنگنه در جمع دانشجویان معترض

بنده به عنوان عموی ایشون، در ابتدای امر به محض اینکه در واقع با جسد ایشون در بیمارستان روبرو شدم، بلافاصله به دادستانی مراجعه کردم و طرح دعوی کردم … من می‌خوام که در واقع از شما دوستان خواهش بکنم که به ما اعتماد بکنید ما حتما پیگیر موضوع هستیم


به گزارش تریبون مستضعفین فوت آمنه زنگنه دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در هفته گذشته بستری را فراهم آورد که از سویی رسانه‌های ضدانقلاب با سوء استفاده از این حادثه به سیاه‌نمایی و دروغ‌سرایی علیه کشورمان بپردازند و از سوی دیگر فضای دانشگاه امیرکبیر نیز شاهد برگزاری برخی تجمعات اعتراضی به مسئولین دانشگاه در چندروز اخیر شود.

در این میان اظهارات عموی مرحومه آمنه زنگنه در روز شنبه 16 مهر ماه 1390 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و در جمع دانشجویان معترض به مسئولین دانشگاه، نشان می‌دهد که نزدیکان آمنه زنگنه علاوه بر اینکه این اتفاق را به هیچ‌عنوان سیاسی نمی‌دانند، صرفاً خواستار پیگیری این موضوع از طریق قانون و برخورد با مقصران احتمالی این حادثه ناگوار هستند. همچنین محمد جعفر زنگنه عموی مرحومه آمنه زنگنه در این تجمع ضمن تشکر از همدردی دانشجویان خواستار اعتماد دانشجویان به مسئولین و پایان دادن به تجمعات برای جلوگیری از ضربه زدن به کلاس‌های درسی آنان نیز شده است.

متن کامل صحبت‌های عموی مرحومه آمنه زنگنه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
من در ابتدا لازم است که از همراهی و همدردی شما دانشجویان عزیز نهایت سپاس و سپاسگزاری رو داشته باشم از طرف خانواده مرحوم زنگنه. خب همونطور که شما در جریان هستید بالاخره اتفاق ناگواری بود؛ حادثه‌ای بوده که باعث تأثر همه‌ی شماها گردیده و درسته که ما اعضای این خانواده هستیم و داغدار هستیم فطعا شما هم کمتر از ما نیستید. حادثه‌ی ناخواسته‌ای بوده بالاخره رخ داده و کسی هم علاقه به اینجور حادثه نداشته. اتفاقیه که رخ داده. قطعا کسانی توی این قضیه سهل انگاری کردند و مقصر هستند. خب شما هم نسبت به این موضوع پیگیر خواهید بود.

بنده به عنوان عموی ایشون، در ابتدای امر به محض اینکه در واقع با جسد ایشون در بیمارستان روبرو شدم، بلافاصله به دادستانی مراجعه کردم و طرح دعوی کردم، به جد هم پیگیر موضوع هستیم و پلیس امنیت، دادستانی، قوه قضائیه همکاری خوبی با ما داشتن. تعدادی رو احضار کردن، تعدادی رو بازداشت کردن که من از همه‌شون متشکرم. و به شما قول می‌دهم که به عنوان ولی دم این مرحوم تا آخرش پیگیر بشیم و یک ذره کوتاه نخواهیم اومد. و موضوع رو از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهیم شد خواهیم کرد. هر چند الان در واقع پزشکی قانونی هنوز نتیجه اعلام نکرده، گزارش کارشناسی در واقع دادگستری هنوز ارائه نشده، ما از این جهت که قاضی در واقع تعیین تکلیف کرده که با این گزارشات حتما در پرونده آورده بشه. هنوز نتیجه پزشکی قانونی و کارشناسی بخش دادگستری اعلام نشده.

من می‌خوام که در واقع از شما دوستان خواهش بکنم که به ما اعتماد بکنید ما حتما پیگیر موضوع هستیم؛ هم از طرف خانواده، هم از طرف شماها. مطمئنا تا آخر این موضوع رو پیگیری خواهیم کرد. کسانیکه در وافع تو این قضیه سهل انگاری کردند و مقصر اصلی هستن قطعا بدونین مجازات خواهند شد اما در هر سطحی که از دانشگاه بخوان باشن قانون باشون برخورد خواهد کرد؛ ما بجِدّ پیگیر هستیم. خب آمنه فرزند شهیده یک نیروی ارزشی هستش. قطعا نظام نسبت به این همین نیروهای ارزشیش بی تفاوت نیست و بجد هم پیگیر هستیم ما هم پیگیر هستیم و به ما هم قول دادن که حتما تا آخر بالاخره با ما همکاری خواهند کرد؛ کسانیکه مقصر باشن شناسایی میشن و مجازات.

فکر میکنم دیگه تا امروز کفایت بکنه، ما هم راضی نیستیم، تو مسجدم اعلام کردم که لطمه‌ای به درسشون بخوره. ما حتی یکبار از طرف خانواده زنگنه اعلام می‌کنم که اصلا راضی نیستیم که لحظه‌ای، ثانیه‌ای که در واقع درس شما، کلاس شما تعطیل بشه و بیش از اینم فکر میکنم اگه ادامه پیدا بکنه دشمن سوءاستفاده خواهد کرد. بالاخره ما هم متعلق به این نظام و به این کشور هستیم. من می‌خوام از همه‌ی دوستان خواهش بکنم که در واقع این موضوع رو دیگه خاتمه بدید، به کلاس برگردید در واقع. من هم قول می‌دم که به نمایندگی از خانواده و از طرف شما، این موضوع رو تا آخر پیگیری بکنیم و قطعا نتیجه‌اش رو هم به اطلاع شما خواهیم رساند. من مجدانه از همتون خواهش می‌کنم و ازتون هم تشکر می‌کنم به خاطر همدردیتون، به خاطر حمایتتون. از همتون سپاسگزارم به یک نوع. واقعا دیگه اگه به قول معروف به ما اعتماد دارید سعی کنید که این موضوع رو خاتمه بدید دیگه. ما دیگه خیلی انتظار نداریم که شما اینجوری و با این وضعیت در واقع از کلاساتون فاصله بگیرید و به درستون لطمه بخواد بخوره. من مجددا از همه شما سپاسگزارم و از همه شما ممنون هستم و مجددا باز از همه شما خواهش می‌کنم که سر کلاسهاتون برگردید.
والسلام علیکم و رحمه الله

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: