دوشنبه 10 اکتبر 11 | 08:23

آزادی یکی از ۵ انقلابی کوبایی متهم به جاسوسی در آمریکا

یکی از 5 کوبایی که به اتهام جاسوسی در آمریکا برای دولت کوبا محکوم به 15 سال حبس بود پس از 13 سال از زندان آزاد شد.


تریبون مستضعفین – سرویس بین الملل

“رنه گونزالس” ۵۵ ساله که به همراه پنج کوبایی دیگر در سال ۱۹۹۸ باز داشت شده بود به دستور مقامات قضایی روز جمعه از زندان “ماریانا”ی ایالت فلوریدا آزاد شد.

“گونزالس” که به دلیل رفتار خوب با عفو مشروط آزاد شده است باید دو سال آینده را در ایالات متحده باقی بماند. با این وجود مقامات قضایی آمریکا گفته اند به علت این که اعضای خانواده این زندانی در کوبا زندگی می کنند ممکن است با درخواست تجدید نظر وی امکان بازگشت “گونزالس” به کوبا پیش از زمان مقرر دو ساله فراهم شود.

چهار کوبایی دیگر که همزمان با “رنه گنزالس” دستگیر شده اند همچنان در آمریکا زندانی می باشند.

“اولگا سالانوئوا” همسر این زندانی پس از آزادی وی اعلام کرد که زندگی “گنزالس” در هر نقطه از خاک آمریکا در خطر است و او مبنی بر این حکم دوران محکومیت خود را سپری کرده و این حق را دارد که به کشورش باز گردد.

“رنه گونزالس” ، ” فرناندو گونزالس” ، ” خراردو هرناندز” ، “آنتونیو گررو”  و “رامون لابانیو” که در کوبا و آمریکای لاتین با نام ۵ انقلابی کوبایی و نماد مقاوت انقلابی شناخته می شوند از سال ۱۹۹۸ در جریان تحقیقات در مورد ضد انقلابیون کوبایی در خاک آمریکا به اتهام جاسوسی باز داشت شده و دادگاه آنها را به حبس های طولانی مدت محکوم کرد.

دولت کوبا همواره اتهامات وارده به این افراد را رد کرده و اعلام کرده است که هیچ سندی مبنی بر جاسوسی این افراد وجود ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: