دوشنبه 10 اکتبر 11 | 15:07

اعتراض گسترده تونسی‌ها به فیلم ضدایرانی «پرسپولیس»

در پی پخش فیلم «پرسپولیس» گروهی از مردم تونس به مرکز شبکه تلویزونی «نسمه تی‌وی» حمله کردند که موجب درگیری بین پلیس و مردم مسلمان تونسی شد.


شبکه خبری العربیه در خبری از درگیری شدید مردم تونس با پلیس این کشور خبر داد.

این شبکه با اشاره به حمله اسلامگرایان عصبانی از پخش فیلم ضدایرانی «پرسپولیس» به شبکه تونسی «نسمه تی‌وی» گفت: اسلامگرایان با پلیس درگیر شده‌اند.

این شبکه تعداد تظاهرکنندگان را صدها نفر خواند و با اشاره به اینکه این فیلم ایرانی ـ فرانسوی و درباره ایران است، گفت: تظاهرکنندگان این فیلم را موهن و ضداسلامی خوانده‌اند.

این شبکه به نقل از وزارت کشور تونس اعلام کرد: نیروهای امنیتی تونس جلوی این تظاهرات را گرفته و حدود یک‌صد نفر را دستگیر کردند.

پخش فیلم ضدایرانی «پرسپولیس» از یک شبکه تلویزیونی تونس در تلاش برای برانگیختن احساسات اسلامی مردم این کشور و برای تخریب وجهه ایران انتقادات رسانه‌ای بسیاری در این کشور ایجاد کرده است.

شبکه «نسمه تی‌وی» یک شبکه ایتالیایی تونسی است که مقر آن در تونس و پاریس مستقر است و 25 درصد سهام این شبکه متعلق به سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا است.

فعالیت‌های ضداسلامی در تونس و تحریک احساسات اسلامی مردم این کشور از سوی فرانسه و در اشکال فرهنگی پس از انقلاب این کشور رو به افزایش گذاشته است.

به نظر می‌رسد در دور جدید برانگیختن احساسات مردم مسلمان تونس این بار شبکه تلویزیونی «نسمه تی‌وی» با برنامه از پیش تعیین شده ابتدا با پخش سریال «یوسف پیامبر» در ماه رمضان گذشته و سپس پخش فیلم ضد ایرانی «پرسپولیس» علاوه بر تحریک احساسات اسلامی مردم این کشور توجه همگان را از فرانسه (محل ساخت فیلم پرسپولیس) متوجه ایران کنند که هشیاری مسئولان ایرانی در تونس را می‌طلبد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: