سه‌شنبه 11 اکتبر 11 | 18:05

تظاهرات مراکشی‎ها برای عدالت اجتماعی

صدها تن از مراکشي‎ها با آمدن به خيابان‎هاي رباط پايتخت اين کشور، بار ديگر به درخواست خود مبني بر برقراري عدالت اجتماعي در اين کشور تاکيد کرده‎اند.


بر اساس اين گزارش، تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهايي، به نحوه حکومت مستبدانه نظام پادشاهي اين کشور که تحت حمايت امريکا هم قرار دارد، اعتراض کرده و خواستار پايان دادن به فساد و برخورداري از شرايط بهتر زندگي شدند.

تظاهرات اخير مردم مراکش درست يک ماه پس از آن برگزار مي‎شود که محمد ششم پادشاه اين کشور به منظور جلوگيري از گسترش يافتن قيام مردمي در اين کشور شمال آفريقا، اصلاحاتي را پيشنهاد کرد.

اين درحالي بود که اصلاحات پيشنهاد شده از سوي پادشاه مراکش با استقبال مردم اين کشور مواجه نشد و مردم مراکش تا کنون نسبت به اصلاحات پيشنهاد شده از سوي پادشاه، بارها تظاهرات اعتراض‎آميز برگزار کرده‎اند.

معترضان مراکشي، اصلاحات پيشنهاد شده از سوي محمد ششم را اقدامي نمايشي توصيف مي‎کنند و همچنان به خواسته‎هاي خود از جمله محدود شدن اختيارات پادشاه، پافشاري مي‎کنند.

به دنبال وقوع انقلاب در کشورهاي تونس و مصر که به سرنگون شدن حاکمان مستبد اين کشورها انجاميد، مردم مراکش نيز از اوايل سال جاري در اعتراض به نظام حکومتي خود به خيابان‎ها آمده و فرياد اعتراض سرداده‎اند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: