چهارشنبه 12 اکتبر 11 | 18:38

«پرونده ضد ایرانی»، فیلمی هالیوودی است با فیلمنامه خیلی ضعیف

یک فعال وتحلیلگر سیاسی آمریکایی با اشاره به ادعای مقامات کاخ سفید مبنی بر بازداشت چند ایرانی به اتهام طراحی ترور سفیر عربستان گفت : این پرونده مانند یک فیلم تخیلی هالیوودی است که البته باور پذیر نیست چون فیلمنامه اش بسیار ضعیف نوشته شده است.


براین بیکر رییس سازمان ائتلاف ضد جنگ در آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل فارس درباره پرونده سازی اخیر آمریکا علیه ایران گفت: کنفرانس مطبوعاتی ترتیب داده شده توسط دادستان عالی آمریکا برای اعلام خبر دستگیری فرد ایرانی، بیشتر یک اقدام سیاسی بود تا یک اقدام قانونی.

وی افزود: به نظرم بحث هایی که دولت آمریکا در این باره مطرح می کند مشکوک و ساختگی است و تحلیل من این است که این اقدام به منظور ایجاد سطح جدیدی از مقابله با ایران خواهد بود.

بیکر ادامه داد: هر انسان عاقلی باید از خودش بپرسد که ایران چگونه از سناریویی که دادستان عالی آمریکا مدعی آن است سود خواهد برد و اساسا این مساله چه نفعی برای ایران خواهد داشت که بخواهد دست به چنین اقدامی در واشنگتن بزند.

وی با بیان اینکه ایران اساسا سابقه چنین کارهایی در آمریکا ندارد، افزود: تمام دنیا می داند که آمریکا قصد دارد ایران را با تحریم های اقتصادی، عملیات مخفیانه و حملات سایبری بی ثبات و منزوی کند با این حال ایران چگونه می تواند از یک حمله تروریستی سود ببرد.

این فعال سیاسی آمریکایی ادامه داد: من و دوستانم وقتی که این موضوع را تحلیل می کردیم به این نتیجه رسیدیم که آمریکا به دنبال ایجاد بحرانی جدید و ایجاد میدانی جدید برای مقابل با ایران است.

بیکر در ادامه درباره میدان جدید آمریکا برای مقابله با ایران گفت: این میدان جدید برای اقدام نظامی نیست زیرا ایران کشوری مقتدر با جمعیتی بالغ بر ۸۰ میلیون نفر و ارتشی قدرتمند دارد.

وی افزود: ما معتقدیم که این اقدام آمریکا دسیسه بوده و ساختگی است و تنها برای فشار بیشتر به ایران طراحی شده است.

بیکر با اشاره به اینکه رئیس اف بی آی این اتفاق را به یک اتفاق هالیوودی واقعی تشبیه کرده عنوان کرد: این اتفاق به طور حتم مانند یک فیلم تخیلی هالیودی است که البته باور پذیر نیست چراکه فیلمنامه این فیلم بسیار بد نوشته شده است.

وی افزود: در یک فیلم خوب هر چیزی که باور پذیر نباشد حذف می شود اما باید بگویم که در این فیلم، کسی باور نمی کند که ایران خود را درگیر چنین اقدامی کند.

این تحلیلگر سیاسی در پایان گفت: متاسفانه اتفاقی که هم اکنون در رسانه های آمریکا درباره این پرونده افتاده این است که همه شبکه های تلویزیونی در کشور ما طوری اقدام به پوشش اخبار و برنامه های مرتبط با این پرونده می کنند که گویی هیچ شک و سوالی در این باره وجود ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: