چهارشنبه 12 اکتبر 11 | 18:42

دامنه اعتراضات امريکا به ۱۳۹۶ شهر رسيد

اعتراضات ضد سرمايه‌داري شرکتي که از مرکز مالي نيويورک با عنوان “وال استريت را تصرف کنيد” آغاز شد اکنون به 1306 شهر امريکا گسترش يافته است. تارنماي يک گروه پشتيبان جنبش ملي در امريکا موسوم به “با هم تصرف کنيم” روز سه‌شنبه (19 مهر، 11 اکتبر) از گسترش اعتراضات مردمي به 1306 شهر اين کشور […]


اعتراضات ضد سرمايه‌داري شرکتي که از مرکز مالي نيويورک با عنوان “وال استريت را تصرف کنيد” آغاز شد اکنون به 1306 شهر امريکا گسترش يافته است.

تارنماي يک گروه پشتيبان جنبش ملي در امريکا موسوم به “با هم تصرف کنيم” روز سه‌شنبه (19 مهر، 11 اکتبر) از گسترش اعتراضات مردمي به 1306 شهر اين کشور خبر داد.

نيروهاي پليس محلي در چند شهر امريکا که با تظاهرات مردمي مواجه شده­اند، به مخالفان حمله و شماري را بازداشت کرده‌اند.

خشونت‌هاي روز سه‌شنبه در شهرهاي دالاس، آتلانتا، سياتل و بوستون در حالي روي داد که پليس سعي داشت با استفاده از زور تظاهرکنندگان را پراکنده کند.

اين در حالي است که 200 تن از معترضان در شهر بوستون بازداشت شدند.

افزون بر آن، پليس 27 فعال سياسي را در شهر شيکاگو بازداشت کرده است. 3 هزار نفر در تظاهرات اين شهر که از سوي ائتلاف “شيکاگو برخيز” سازمان يافته بود شرکت کردند.

پيشتر، تظاهرکنندگان در شهر واشنگتن، پايتخت امريکا، اعلام کردند چهار ماه ديگر نيز به اعتراضات خود در ميدان آزادي اين شهر در برابر کاخ سفيد ادامه خواهند داد.

تظاهرات مردم امريکا موسوم به “وال استريت را تصرف کنيد” از 26 شهريور (17 دسامبر) در نيويورک در اعتراض به گسترش فساد در سطوح بالا، فقر و نابرابري اجتماعي در امريکا آغاز شد .

اين جنبش، وال استريت را مسئول مشکلات اقتصادي بسياري از مردم امريکا مي‌داند و همواره پايان جنگ در افغانستان و عراق را خواستار شده است.

بر پايه گزارشي که به تازگي از سوي روزنامه نيويورک تايمز منتشر شده است، ميانگين درآمد خانواده­هاي امريکايي پس از رکود، از درآمد آن‌ها در هنگام رکود اقتصادي کمتر شده است.

در اين گزارش کاهش درآمد خانوارهاي امريکايي به عنوان “کاهش قابل توجه استاندارد زندگي در امريکا” تفسير شده است.

در گزارش روزنامه نيويورک تايمز آمده است، يافته‌هاي جديد مي‌تواند به آگاهي از دلايل افزايش بي‌اعتمادي موجود در ميان شهروندان امريکايي نسبت به نظام سياسي و سياست‌هاي اقتصادي مقامات اين کشور کمک کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: