چهارشنبه 12 اکتبر 11 | 19:37

وزیر ارشاد: تحریم وزیر فرهنگ یک کشور قابل توجیه نیست

وزیر ارشاد با اشاره به ادعاهاي اروپايي‌ها در ارتباط با گفت‌وگو و دموكراسي اظهار داشت: از اروپايي‌هايي كه دائم از گفت‌وگو و مدارا دم مي‌زنند، عجيب است كه وزير فرهنگ يك كشور را تحريم كنند و اين مساله قبول توجيه نيست.


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در واكنش به قرار گرفتن نامش در ليست تحريم اتحاديه اروپا، اين مساله را قابل توجيه ندانست .

حسيني در حاشيه جلسه هيات دولت در واكنش به اقدام اخير اتحاديه اروپا مبني بر تحريم وي به همراه چند تن ديگر از وزرا، گفت: پاسخي ندارم و در اين ارتباط بايد از كساني كه تحريم كرده‌اند، سوال شود.

وي افزود: آنها گفته‌اند اموال‌تان را در آنجا توقيف مي‌كنيم، اگر اموالي وجود دارد توقيف كنند.

وي با اشاره به ادعاهاي اروپايي‌ها در ارتباط با گفت‌وگو و دموكراسي اظهار داشت: از اروپايي‌هايي كه دائم از گفت‌وگو و مدارا دم مي‌زنند، عجيب است كه وزير فرهنگ يك كشور را تحريم كنند و اين مساله قبول توجيه نيست.

وي با بيان اين‌كه جاي شگفتي است كه وزارت فرهنگ را در ليست تحريم قرار داده‌اند، در حالي كه آنها دائم دم از گفت‌وگو و تبادل نظر مي‌زنند و اين مساله قابل توجيه نيست، ‌ادامه داد: برخي ديگر از مسئولان ديگر را به بهانه‌هاي واهي در اين ليست قرار داده‌اند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين در مورد ادعاي اخير آمريكايي‌ها مبني بر دستگيري يك ايراني با طرح اين اتهام كه او مي‌خواسته سفير عربستان در نيويورك را ترور كند، اظهارداشت: مشخص است كه آمريكايي‌ها به دنبال ايجاد تفرقه در ارتباط با رابطه ما با كشورهاي منطقه هستند، بخصوص اكنون كه در ايام حج به سر مي‌بريم. آنها سعي مي‌كنند كه در روابط ما با كشورهاي منطقه از جمله عربستان مشكل ايجاد كنند و مسئولان عربستاني نيز بايد در اين ارتباط مراقب باشند و بدانند كه اين ادعاها بي‌پايه و بي‌اساس است و مسئولان وزارت خارجه نيز در اين ارتباط واكنش نشان دادند.

وي همچنين به برگزاري نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال در تهران و استقبال مردم از آن اشاره كرد و گفت: اين نمايشگاه با استقبال خوب مردم مواجه شده است.

حسيني همچنين به حضور رييس‌جمهور در مراسم گراميداشت حافظ در شيراز اشاره كرد و گفت: توجه جدي به ادبيات كشور و شعر وجود دارد و ما تصميم داريم مسابقات مشاعره‌اي را در سراسر كشور برگزار كنيم، البته اين مراسم‌ها اكنون به صورت پراكنده برگزار مي‌شود و سعي داريم آن را گسترش دهيم و از سطح مدارس شروع كنيم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: