شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۲۱ مهر ۹۰ | ۰۹:۲۸

تظاهرات گسترده حاميان رئيس جمهور سوريه

بيش از يک ميليون نفر از مردم سوريه در دمشق در حمايت از رئيس جمهوري و برنامه اصلاحات وي در اين کشور راه‌پيمايي کردند.


صدها هزار نفر از حاميان دولت سوريه با حمل پرچم اين کشور و تصاوير بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه، در ميدان اصلي دمشق گرد هم آمدند تا حمايت خود را از وي نشان دهند.

راه­پيمايان تابلو نوشته‌هايي حمل مي کردند که بر روي آن نوشته شده بود “بشار اسد، ارتش و مردم با تو هستند” و “سوريه کشور ماست و اسد رئيس جمهور ما.”

همچنين، شرکت‌کنندگان در اين راه‌پيمايي ضمن محکوم کردن مداخله خارجي در امور داخلي کشور خود، ايجاد وحدت ملي در سوريه را خواستار شدند.

يکي از تظاهرکنندگان گفت: “راه‌پيمايي امروز پيامي بود براي غرب و جهان غرب تا بدانند که رئيس جمهور مشروع است. اسد ثبات اقتصادي و امنيتي را براي ما به ارمغان آورد. او پشتيبان ما است. نمي‌دانيم رئيس جمهوري بعدي ما چگونه خواهد بود.”

تظاهرکنندگان همچنين از روسيه و چين به دليل مخالفت با قطع‌نامه شوراي امنيت عليه سوريه تشکر کردند.

شرکت­کنندگان در اين تظاهرات که در مقايسه با تظاهرات اخير ضد دولتي بسيار گسترده­تر بود، همچنين “شوراي ملي سوريه” را محکوم کردند.

سوريه از اواسط ماه مارس 2011 صحنه ناآرامي‌هاي داخلي بوده است که در اثر آن صدها نفر از جمله نيروهاي امنيتي اين کشور کشته شده­اند.

گروه‌هاي مخالف و غرب نيروهاي امنيتي سوريه را به دخالت در کشتارهاي اخير اين کشور متهم مي‌کنند، درحالي که دمشق شورشيان، خرابکاران و گروه‌هاي مسلح را عامل خشونت‌هاي خونين اين کشور مي­داند و تاکيد مي‌کند که اين ناآرامي‌ها از خارج سازمان‌دهي مي‌شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: