پنج‌شنبه 13 اکتبر 11 | 09:41
مرحله جدید قیام وال استریت:

معترضان به سمت خانه سرمایه داران آمریکایی راهپیمایی می‌کنند

معترضان به نظام سرمایه داری در آمریکا راهپیمایی اعتراض آمیزی را به سمت منازل سرمایه داران و ثروتمندان این کشور در شهر نیویورک برگزار کردند.


صدها نفر از معترضان به نظام سرمایه داری در آمریکا روز گذشته به وقت آمریکا راهپیمایی اعتراض آمیزی را به سمت منزل ثروتمندان و سرمایه‌داران آمریکایی برگزار کردند.

بنا بر این گزارش، حدود ۵۰۰ نفر از معترضان به نظام سرمایه داری که حدود یک ماه پیش تجمع خود در خیابان وال استریت، محل ساختمان‌ بورس آمریکا و دیگر مؤسسات مالی مهم در این کشور آغاز کرده بودند، روز گذشته به سمت ساختمان‌های بلند در منهتن، جایی که بسیاری از ثروتمندان و سرمایه‌داران در این کشور در آنجا زندگی می کنند، حرکت کردند.

“جان پالسون”، سرمایه‌دار آمیکایی، “رابرت مردوخ” غول رسانه‌ای جهان، “جیمی دیمون” مدیر خرید شرکت “جی پی مورگان”، “دیوید کخ” تاجر میلیارد آمریکایی”، “هاوارد مایل استین” سرمایه‌دار آمریکایی و دیگر میلیاردهای آمریکایی در میان کسانی هستند که در این ساختمان‌ها سکونت دارند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی شعارهایی چون “بانک ها کمک مالی دریافت کردند، ما نابود شدیم” و “شما میلیاردرها، سهم منصفانه خود را بپردازید” را سر دادند و پلاکاردهایی را با خود حمل می کردند که روی آن نوشته شده بود، “دزدی از قشر متوسط و پر کردن جیب ثروتمندان را متوقف کنید” و “ما ۹۹ درصد هستیم” که این جمله آخر به همان ایده اشاره دارد که یک درصد آمریکایی ها بیش از حد سرمایه دارند.

بنا بر اعلام فاکس نیوز، اتحادیه‌های “جوامع برای تغییر نیویورک”، “اقتصاد قوی برای همه” و “نیویورک متحد”، و “اعضای جنبش وال استریت را اشغال کنید” با سازماندهی گروههای “حزب خانواده‌های کارگر” شرکت کنندگان در این راهپیمایی اعتراض آمیز را تشکیل می دادند.

اعتراضات جنبش “وال استریت را اشغال کنید” از ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریورماه) گذشته آغاز شده است. در آن روزهای ابتدایی تعداد شرکت کنندگان در این اعتراضات به صدها نفر می رسید اما به تدریج بر تعداد این معترضان افزوده شد و هم اکنون تعداد آنها به بیش از دهها هزار نفر می رسد و به سراسر آمریکا گسترش یافته است. خبرهای منتشر شده از این امر حکایت دارد که جنبش وال استریت را اشغال کنید در آمریکا به دیگر کشورهای اروپایی نیز گسترش خواهد یافت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: