دوشنبه 31 می 10 | 19:07

وظیفه فعالین مجازی زنده‌کردن شعار مرگ بر اسرائیل است

رژیم صهیونیستی نشان داده است که موازین بین‌المللی را در رابطه با بشریت و حقوق انسانی به رسمیت نمیشناسد که نمونه‌ی آن در جنگ 22 روزه‌ی غزه به نمایش گذاشته شد و این جنایات به حدی بود که در گزارش گلدستون نیز محکوم شد این در حالی بود که گلدستون خود صهیونیستی است. سابقه این رژیم با ترور و انسان کشی عجین شده است. در اجلاس سال گذشته‌ی داووس اعتراض آقای اردوغان نخست وزیر ترکیه نسبت به جنایات صهیونیست‌ها، بغض ملت‌های مسلمان بود که در برابر این همه ظلم به فریاد تبدیل شد.


به عقیده یک وبلاگ نویس فضای مجازی می‌تواند جبهه مشترک بین‌المللی را برای دفاع از حقوق آزادی خواهان و مظلومیت جهانی ‌ایجاد کند.

محمد صالح مفتاح نویسنده وبلاگ آذرباد در گفتگو با طلبه بلاگ در رابطه با حمله نیروهای نظامی صهیونیستی به کشتی حامل کمک‌های مردم دوستانه به غزه اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در طول سالهائی که بر آن گذشته است نشان داده که یک رژیم تمامیت‌خواه است و جز نژاد پرستی شیوه‌ی دیگری را ملاک قرار نمیدهد.

مفتاح با اشاره به اینکه این رژیم از ابتدای اشغالگری‌هایش کشتار انسانها و جنایات علیه بشریت را به صورت مدام دنبال کرده است افزود همواره سکوت ملتها و یا اشتغال آنها به موضوعات کم اهمیت راه را برای جنایات بیشتر این رژیم گشوده است.

این فعال عرصه‌ی مجازی در مورد هدف و انگیزه رژیم صهیونیستی از حمله به این کشتی اذعان داشت: رژیم صهیونیستی نشان داده است که موازین بین‌المللی را در رابطه با بشریت و حقوق انسانی به رسمیت نمیشناسد که نمونه‌ی آن در جنگ 22 روزه‌ی غزه به نمایش گذاشته شد و این جنایات به حدی بود که در گزارش گلدستون نیز محکوم شد این در حالی بود که گلدستون خود صهیونیستی است.

نویسنده وبلاگ آذرباد در ادامه ضمن بیان اینکه سابقه این رژیم با ترور و انسان کشی عجین شده است اظهار داشت: در اجلاس سال گذشته‌ی داووس اعتراض آقای اردوغان نخست وزیر ترکیه نسبت به جنایات صهیونیست‌ها، بغض ملت‌های مسلمان بود که در برابر این همه ظلم به فریاد تبدیل شد.

عضو شورای مرکزی مجمع وبلاگ نویسان مسلمان در ادامه با اشاره به اینکه مردم مسلمان همه‌ی دنیا امروز مظلومیت ملت فلسطین را درک می‌کنند خاطر نشان ساخت: حمله به کشتی آزادی، نمادی است از حمله‌ی صهیونیست‌ها به آزادی ملت‌ها و حق تعیین سرنوشت آن زیرا حمله به کشتی که جز آذوقه برای زنده ماندن و تداوم حیات انسانها چیز دیگری ندارد نشان‌گر خوی جانی و ضد بشری صهیونیست‌هاست.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که از سوی کشورهای آزادی طلب در این راستا چه اقدامی باید صورت بگیرد اظهار داشت: به نظر می‌رسد امروز دستگاه‌های دیپلماسی نه‌تنها به زمین‌های بازی و سرگرمی ملت‌ها و دولت‌ها بدل شده‌اند، اگر نظام‌ جهانی را با یک نگاه عدالت‌خواهانه بررسی کنیم جای خالی انسانیت را در ساختارهای بین‌المللی و سازمان‌های جهانی خواهیم دیداین ساختار بیمار و ظالمانه امروز اسباب دست قدرت‌های استکباری و لابی‌های صهیونیستی شده‌اند و حتی اجازه‌ی صدور یک قطعنامه علیه جنایات صهیونیست‌ها را گرفته است.

عضو سابق شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود: امروز عرصه‌ی دیپلماسی عمومی و افکار عمومی مهمترین میدان کارزار برای اثبات مظلومیت مردم فلسطین است و دولت‌های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب امروز باید در روشنگری و آگاهی دادن به توده‌ها بیشتر بکوشند تا اعتماد کردن به راه‌کارهای امتحان شده‌ی قدیمی چون این راهکارها قبلا با مشکل مواجه شده‌اند.

مفتاح با بیان این موضوع که اگر قرار بود رژیم صهیونیستی به تدابیر بین‌الملل تن در دهد امروز نمی‌توانست تا این حد پیش بیاید متاسفانه اندک حرکت‌های دولت‌های آزادی خواه در جهان ابتر می‌ماند و ضمانت اجرا پیدا نمی‌کند، برای نمونه اجلاس npt در روز گذشته بیانیه ای را صادر کرد و این رژیم را محکوم کرد اما آیا این حرفها به عمل تبدیل می‌شود؟

این فعال عرصه مجازی در ادامه ضمن اعلام این مطلب که اعتماد کردن به ساز و کارهایی که ناکار آمدیشان پیش از این اثبات شده است کاری و موفق نیست افزود: امروز وظیفه ملت‌ها این است که در روشنگری علیه صهیونیست‌ها بکوشند و با هر ابزار اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و غیر آن منافعصهیونیست‌ها را در هرجای دنیا مورد هدف قرار دهند و امنیت خاطر صهیونیست‌ها را از میان ببرند.

محمد صالح مفتاح در ادامه و در پاسخ به این سوال که وبلاگ‌نویسان و فعالین عرصه مجازی در این راستا چه نقشی دارند و چه وظیفه‌ای بر دوششان است اظهار داشت: وبلاگ‌نویسان و فعالین فضای مجازی یک مزیت عمده نسبت به سایر اقشار و رسانه‌ها دارند و آن این است که میتوانند فارغ از زمان و مکان و به زبان‌های مختلف شعار آزادی ملت فلسطین را فریاد کنند و جنایات صهیونیست‌ها را برای مردم روشن کنند.

وی ادامه داد: در طول این سالها شاهد بودیم که گروهی به بهانه منافع ملی خواسته‌اند تا مظلومیت مردم غزه را نادیده بگیرند و موضوع فلسطین را از اذهان بزدایند.

عضو شورای مرکزی مجمع وبلاگ‌نویسان مسلمان در این زمینه با بیان این که آنها میخواستند تا با شعار نه غزه نه لبنان به دولت فشار بیاورند تا اندک حمایت سیاسی و معنوی را هم از مظلومین فلسطین قطع نمایند افزود: این شعار‌ها تامین کننده منافع رژیم صهیونیستی است و از کسی با اندیشه‌ی اسلامی بعید است که این شعار را تکرار کند.

نویسنده وبلاگ آذرباد در ادامه مطالبش با اشاره به اینکه وظیفه فعالین مجازی زنده‌کردن شعار مرگ بر اسرائیل است افزود: ما باید این ندا را به زبان‌های مختلف به مردم دنیا برسانیم و این را بدانیم که ملت‌های آزادی خواه دنیا همه در کنار ما هستند و شعار مرگ بر اسرائیل می‌دهند.

مفتاح افزود: چفیه‌ی فلسطینی‌ها امروز نماد مبارزه با امپریالیسم و رژیم‌های دیکتاتور در تمام دنیاست و فلسطین محور مشترک همه‌ی گروه‌هایی است که که آزادی و عدالت را پاس می‌دارند.

این وبلاگ‌نویس با تاکید بر اینکه فضای مجازی میتواند جبهه مشترک بین‌المللی را برای دفاع از حقوق ازادی خواهان و مظلومیت جهانی ‌ایجاد کند در رابطه با اقدامات شبکه خبری بی‌بی‌سی برای کم اهمیت نشان دادن این حرکت رژیم صهیونیستی افزود: شبکه‌ی بی‌بی‌سی یکی از شبکه‌هائی است که در جهت منافع صهیونیست‌ها و در جهت تضعیف جبهه مقاومت بسیار فعالیت کرده‌است و این امر تازگی ندارد که بخواهند ظلمی را که به مردم مظلوم رفته است را کوچک جلوه دهند.

مفتاح در پایان اظهار داشت: پس از جنگ 22 روزه نیز انتقادات بسیار زیادی در لندن و دیگر شهر‌های انگلستان علیه بی‌بی‌سی به راه افتاد و مردم انگلیس این شیوه اطلاع‌رسانی را محکوم کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.