جمعه 14 اکتبر 11 | 09:37

حمله شهرک نشينان اسرائیلی به مدرسه دخترانه در الخلیل

شهرک‎نشينان اسرائيلي در ادامه حملات عليه فلسطينيان در سرزمين‌هاي اشغالي، به يک مدرسه دخترانه در کرانه باختري حمله کرده‌اند.


شهرک‎نشينان اسرائيلي به مدرسه دخترانه کورتوبا در شهر الخليل در جنوب کرانه باختري حمله کردند.

شهرک‎نشينان با پرتاب سنگ و بطري‌هاي خالي، دختران فلسطيني را در اين مدرسه مورد حمله قرار دادند.

اين حادثه که تازه‌ترين خشونت شهرک‎نشينان اسرائيلي عليه فلسطينيان به شمار مي‌آيد، در حالي روي مي‌دهد که شوراي امنيت سازمان ملل در حال بررسي پيشنهاد تشکيل کشور مستقل فلسطيني است.

محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين به رغم مخالفت‌هاي امريکا و اسرائيل، پيشنهاد تشکيل کشور مستقل فلسطين را در تاريخ 23 سپتامبر به بان کي مون دبيرکل سازمان ملل ارائه داده است.

تشکيلات خودگردان اخيرا درباره توطئه‌هاي اسرائيل، در گسترش حملات شهرک‎نشينان عليه فلسطينيان براي تحريک آن‌ها به منظور ورود به دور جديدي از درگيري در منطقه هشدار داده است.

همچنين منابع امنيتي فلسطين روز پنج‎شنبه اعلام کردند که نيروهاي اسرائيلي شش فلسطيني را در کرانه باختري، به ويژه در الخليل و در شهر جنين بازداشت کرده‌اند.

کميسر ارشد حقوق بشر سازمان ملل روز چهارشنبه از رژيم اسرائيل خواست تا حملات عليه غيرنظاميان فلسطيني در سرزمين‌هاي اشغالي کرانه باختري را متوقف کند.

وي گفت، اسرائيل از نظر قانوني ملزم به حمايت از غيرنظاميان و اموال فلسطينيان است.

در هفته‌هاي اخير، سرزمين‌هاي اشغالي صحنه افزايش خشونت اسرائيلي‌ها عليه فلسطينيان بوده است. اسرائيلي‌ها به صدها درخت زيتون آسيب وارد کرده و محصول زيتون فلسطينيان را از بين برده، به اماکن مذهبي و مساجد حمله و توهين کرده و به قبرستان‌هاي اعراب بي‌احترامي کرده‌اند.

يکي از افسران ارشد اطلاعاتي اسرائيل همچنين اخيرا اذعان کرد که شهرک‌نشينان اسرائيلي در هفته‌هاي اخير خشونت عليه فلسطينيان در کرانه باختري را افزايش داده‌اند.

اسرائيل کرانه باختري و قدس شرقي، پايتخت موعود کشور مستقل فلسطيني را در جنگ شش روزه سال 1967 اشغال کرد. اين در حالي است که اين اقدام رژيم اسرائيلي تاکنون از سوي جامعه بين‌المللي به رسميت شناخته نشده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: