جمعه ۲۲ مهر ۹۰ | ۰۸:۵۴

تحصن ايتاليايی‎ها در رم عليه طرح رياضتی

در بحبوحه افزايش تظاهرات عليه سياست‌هاي دولت ايتاليا براي کاهش هزينه‌ها، معترضان به سياست‎هاي رياضتي در مقابل “بانک ايتاليا” در رم پايتخت اين کشور، تجمع کرده‌اند.


بعد از اينکه ماريو دراگي رئيس بانک ايتاليا اظهار داشت که دولت اين کشور زمان زيادي را براي اصلاح اقتصاد خود تلف کرده است، معترضان روز پنج شنبه (21 مهر، 13 اکتبر) در مقابل مقر اين بانک در پايتخت ايتاليا اردو زدند.

دراگي در همايشي به مناسبت صد و پنجاهمين سالگرد تشکيل جمهوري ايتاليا هشدار داد که افزايش سود اوراق قرضه مي‌تواند طرح رياضتي دولت به ارزش 60 ميليارد يورو را بي اثر کند.

رئيس بانک ايتاليا که در ماه نوامبر به منظور بر عهده گرفتن رياست بانک مرکزي اروپا از مقام خود کناره گيري خواهد کرد، در ادامه خواستار اعمال فوري طرح رياضتي که ماه گذشته به تصويب پارلمان ايتاليا رسيد، شده است.

بر پايه اين گزارش، جمعيت خشمگين همچنين خيابان مقابل بانک ايتاليا را پيش از سخنراني دراگي که با حضور سنگين نيروهاي امنيتي انجام گرفت، مسدود کردند.

اقتصاد ايتاليا در طول دهه گذشته راکد بوده و پيش بيني مي‌شود رشد اقتصادي اين کشور نيز در سال جاري ميلادي کمتر از يک درصد باشد و در سال 2012 نيز متوقف شود.

حجم بدهي‌هاي ايتاليا 1.77 تريليون يورو برابر با 120 درصد توليد ناخالص داخلي اين کشور است و اين کشور را در حوزه يورو بعد از يونان از اين نظر در مقام دوم قرار داده است.

دولت ايتاليا تحت فشار بانک مرکزي اروپا يک طرح رياضتي را ارائه داده است تا بدين وسيله نگراني‌ و ترديدهاي بازار را مبني بر توانايي براي پرداخت بدهي‌هاي گسترده خود کمتر کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: