جمعه 14 اکتبر 11 | 16:17

رئیس مجلس: سناريوی جديد آمريكا در اتهام‌زنی به ايران دروغ مضحک است

رييس مجلس شوراي اسلامي سناريوي جديد آمريكا در وارد ساختن اتهام به جمهوري اسلامي ايران را دروغي مضحك خواند و اظهار داشت: آمريكا در انقلاب‌هاي منطقه‌اي، متحدان خود را يك به يك از دست داده است و براي فرافكني شكست‌هاي خود در اثر بيداري مردم مسلمان منطقه به اين سناريوسازي‌ها و فتنه‌انگيزي‌ها متوسل شده است.


لاريجاني در ديدار با دكتر مصطفي عثمان اسماعيل مشاور عالي رييس‌جمهور سودان با اشاره به روابط دو كشور در زمينه‌هاي مختلف گفت: روابط بين جمهوري اسلامي ايران و سودان دوستانه و برادرانه است و ما همواره مواضع انقلابي دولت و مردم سودان در قبال موضوعات مهم جهاني اسلام به ويژه آرمان فلسطين را ستوده‌ايم.

رييس مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه‌اي كه از آن به بهار عربي نام برده مي‌شود، گفت:‌ در تمام تحولات منطقه‌اي كه شاهد بوده‌ايم يك نتيجه مهم و حياتي بايد داشته باشد و آن حفظ وحدت و اتحاد واقعي اعضاي دنياي اسلام است.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه، سناريوي جديد آمريكا در وارد ساختن اتهام به جمهوري اسلامي ايران را دروغي مضحك خواند و اظهار داشت: آمريكا در انقلاب‌هاي منطقه‌اي، متحدان خود را يك به يك از دست داده است و براي فرافكني شكست‌هاي خود در اثر بيداري مردم مسلمان منطقه به اين سناريوسازي‌ها و فتنه‌انگيزي‌ها متوسل شده است.

در ادامه اين ديدار مصطفي عثمان اسماعيل مشاور عالي رييس جمهور سودان نيز جمهوري اسلامي ايران را يك كشور مهم و حائز نقش فعال در منطقه دانست و گفت: سودان، ‌جمهوري اسلامي ايران را يكي از دوستان واقعي و قدرتمند خود در اين منطقه مي‌داند و استقرار ثبات و آرامش منطقه با ايفاي نقش فعال و موثر جمهوري اسلامي ايران ميسر است.

مشاور عالي رييس جمهور سودان در پايان خواستار حمايت هرچه بيشتر مجلس شوراي اسلامي از تقويت مناسبات و همكاري‌هاي اقتصادي بين دو كشور و سرمايه‌گذاري‌هاي مشترك در زمينه‌هاي فني، صنعتي و كشاورزي شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: