جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۳ مهر ۹۰ | ۰۷:۱۱

امتناع نيويورکی‌ها از تخليه مکان اعتراضات

در حالي که اعتراضات در چندين شهر امريکا گسترش يافته است، هزاران معترض ضد فساد نيويورکي از ترک مکان اعتراضات خود در اين شهر امتناع مي‌کنند.


مقامات امريکايي مي‌گويند، معترضان ضد وال استريت که چند هفته‌اي است پارک زاکوتي در منطقه لوور منهتن را تصرف کرده‌اند، بايد به منظور پاکسازي منطقه آن را ترک کنند.

با وجود اين، صدها معترض خشمگين ضمن سرپيچي از دستورات مبني بر خارج شدن از پارک، مي‌گويند، هدف از پاکسازي پايان دادن به تظاهرات ضد دولتي است.

خبرگزاري رويترز به نقل از يک فعال گزارش داد: “ما خودمان منطقه را پاکسازي مي‌کنيم. موش و سوسک که در پارک وجود ندارد.”

بر پايه اين گزارش، معترضان يک ماه است که در اعتراض به سودجويي شرکت‌ها، فقرو نابرابري اجتماعي در اين پارک تجمع کرده و اردو زده‌اند.

هزاران نيويورکي به اين جنبش عليه سودجويي شرکت‌ها پيوسته‌اند.

امريکا در حال حاضر صحنه اعتراضات رو به رشدي عليه فساد شرکت‌ها، فقر و نابرابري‌هاي اجتماعي در اين کشور است.

اعتراضات در امريکا که در منطقه وال استريت نيويورک در ماه گذشته ميلادي آغاز شد، اکنون به شهرهاي بزرگ اين کشور از جمله سياتل، لس آنجلس، دالاس، بوستون و همچنين به بيش از 600 جامعه مختلف در امريکا گسترش پيدا کرده است.

معترضان امريکايي که نام مستعار “99 درصد” را براي خود انتخاب کرده‌اند، به طور ويژه افراد معيني را که يک درصد جمعيت امريکا را تشکيل داده و بيشتر ثروت‌هاي آن را تصاحب کرده‌اند، در هدف انتقادات خود قرار داده‌اند.

از سوي ديگر، مکس کايزر يک روزنامه نگار و تحليلگر سياسي در گفت‌وگو با پرس تي‌وي اظهار داشت، جيمي دايمون مديرعامل يک شرکت بانکداري موسوم به “جي‌پي مورگان” به اداره پليس نيويورک 4.6 ميليون دلار داده است تا حضور نيروهاي پليس در خيابان‌ها را به منظور سرکوب معترضان افزايش دهد.

نيروهاي پليس امريکا همچنين روز سه شنبه (19 مهر) ده‌ها معترض وال استريت از جمله 200 تظاهرکننده در بوستون و 27 فعال را در شيکاگو دستگر کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: