سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
شنبه ۲۳ مهر ۹۰ | ۰۸:۲۷

استفاده گسترده عناصر قذافی از سپر انسانی

يک مسوول ليبيايي پيش بيني کرد که جنگ در شهرهاي سرت و بني وليد در چند روز آينده يکسره شود و علت تاخير در اين مساله را استفاده گسترده پسمانده هاي رژيم قذافي از مردم اين شهرها به عنوان سپر انساني اعلام کرد.


“عبدالقادر بن سعود” ناظر دفتر امور زخمي هاي ليبي در قاهره روز جمعه در گفت و گو با شبکه خبري العالم اظهار داشت: عقب نشيني انقلابيون تاکتيکي است زيرا جنگ در حال حاضر به حساس ترين و دقيق ترين مراحل رسيده است، گردان هاي قذافي تحت محاصره هستند و امکان فرار يا دفاع ندارند به همين سبب مي خواهند پيش از آن که کارشان يکسره شود ، بيشترين خسارت ممکن را به انقلابيون بزنند.

وي افزود: انقلابيون به دنبال خسته کردن پسمانده هاي قذافي و واداشتن آنان به خروج از مخفيگاه پيش از فرار يا هرگونه عمليات هستند. در آن صورت انقلابيون کار را يکسره خواهند کرد و اين مساله تا چند روز ديگر اتفاق خواهد افتاد.

بن سعود خاطر نشان کرد: جنگ در سرت تمام شده به شمار مي رود و در بني وليد نيز محاصره اين شهر به سقوط آن منجر خواهد شد به طوري که برخي خانواده ها خروج از اين شهر را آغاز کرده اند و گردان هاي قذافي توانايي مقابله با انقلابيون را ندارند.

وي سپس تاکيد کرد که انقلابيون تمام تلاش خود را براي حفظ جان شهروندان به کار گرفته اند و به آخرين چيزي که فکر مي کنند يکسره کردن کار عناصر قذافي در شهرهاي سرت و بني وليد است.

بن سعود افزود: قذافي و گردان هاي وي از اهتمام انقلابيون به حفظ جان شهروندان سوء استفاده و همواره از غيرنظاميان به عنوان سپر انساني استفاده مي کنند.

ناظر دفتر امور زخمي هاي ليبي در قاهره در ادامه خاطر نشان کرد: اکثر مردم ليبي به هيچ وجه به غرب چشم اميد نبسته اند زيرا مي دانند که غرب صرفا به دنبال منافع خود در ليبي است.

بن سعود گفت: ممکن است که ما به دنبال گرفتن علوم و فن آوري از غرب باشيم اما به چيز ديگري نمي انديشيم زيرا ليبي حاضر نيست مستعمره کشورهاي غربي باشد.

وي افزود: ليبي سرشار از متخصص در زمينه هاي مختلف است که مي توانند کشور را به ساحل امن برسانند و آن را بازسازي کنند و مردم پس از پيروزي نهايي انقلاب، در پاي صندوق هاي اخذ راي، اين افراد را براي اين مهم انتخاب خواهند کرد.

بن سعود، تشکيل ارتش ملي پس از آزادي ليبي و سامان دهي به نيروهاي آن و ايجاد سازمان امنيت ملي و دادگاه هاي موقت براي رسيدگي به موضوع سلاح هاي پخش شده در سراسر ليبي و تعيين زمان بندي خاص براي تحويل اين سلاح ها به دولت و مجازات متخلفان را خواستار شد.

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: