چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۳ مهر ۹۰ | ۰۹:۵۶

دیدار مهم جنبلاط با سیدحسن نصرالله

رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان شب گذشته با دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و درباره جدیدترین تحولات جاری در لبنان و منطقه گفت‌وگو کرد. جزئیات این دیدار عصر امروز از المنار پخش خواهد شد.


روزنامه‌های صبح لبنان خبر دیدار “ولید جنبلاط” رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان با “سید حسن نصرالله” دبیرکل حزب‌الله لبنان را در صفحه نخست اخبار خود قرار دادند.

روزنامه السفیر در این باره نوشت که جنبلاط و سید حسن نصرالله چند ساعت پیش با یکدیگر دیداری داشته اند و به نظر می رسد که با یکدیگر درباره مهمترین تحولات جاری در منطقه و اوضاع سوریه گفت وگو کرده باشند.

روزنامه اللواء نیز نوشت: در سایه تحولات جاری در سوریه، بحران جدید به وجود آمده میان ایران، عربستان و آمریکا، وضعیت دادگاه بین‌المللی ویژه ترور حریری و دولت لبنان رهبر حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان دیشب با دبیرکل حزب الله لبنان دیدار کرد.

تلویزیون المنار در بخش خبری خود اعلام کرد که این دیدارشب گذشته صورت گرفته است و دو طرف به بررسی پرونده‌ها مسائل مختلفی پرداخته‌اند.
یک منبع آگاه نزدیک به دو طرف اعلام کرد که جزئیات بیشتر از این دیدار و اظهارات تلویزیونی جنبلاط عضر امروز جمعه از المنار پخش خواهد شد.
بر اساس این گزارش جنبلاط پس از بازگشت از پاریس بدلیل اتفاق نظرهایی که حزبش با حزب الله لبنان درباره دور نگه داشتن کشورشان از بحران‌های جاری در منطقه دارد، رایزنی‌های جدیدی با سید حسن نصرالله انجام داده است که عصر امروز جزئیات بیشتری از آن اعلام خواهد شد.

روزنامه اللواء نوشت: این دیدار در واقع آغاز مرحله جدیدی از روابط خوب جنبلاط و حزب‌الله خواهد بود هرچند که در سایه انقلاب های جاری عربی در منطقه، پرونده دادگاه بین‌المللی ویژه ترور حریری و موضوع تامین اعتبار مالی آن این روابط اندکی از مسیر اصلی خود منحرف شده بود و اندکی دچار سستی شده بود.
پخش امروز اظهارات تلویزیونی جنبلاط ابعاد گفت‌وگوهای صورت گرفته دیشب او نصرالله را مشخص خواهد کرد و مواضع شفاف آنها درباره دولت لبنان، دادگاه ترور حریری و قانون انتخابات را آشکار خواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: