شنبه ۲۳ مهر ۹۰ | ۱۲:۱۵

اقدامات سفارت ایران در نروژ در پی چاپ پوستری موهن از امام خمینی

در پی انتشار یک پوستر موهن در دانشگاههای نروژ، کاردار فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه ای به دفتر آن نشریه خواهان جمع آوری این پوستر از سطح دانشگاهای نروژ شد.


به گزارش تریبون مستضعفین در پی انتشار یک پوستر موهن در دانشگاههای نروژ، کاردار فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه ای به دفتر آن نشریه خواهان جمع آوری این پوستر از سطح دانشگاهای نروژ شد.

هفته گذشته یک انجمن دانشجویی با به چاپ رساندن پوستری موهن و در اقدامی نابخردانه و با قرار دادن تصویر حضرت امام خمینی (ره) در کنار برخی دیکتاتورهای تاریخ من جمله هیتلر، استالین معمر قذافی و مائو رهبر سوسیالیستی چین، به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی توهین نمود. این پوستر که برای مراسمی با “عنوان مبارزه با دیکتاتورها با سلاح دانش” به طبع رسیده بود تصویری از دانشجویانی را نشان می داد که در بالای تصویر با در دست داشتن کتاب و قلم به سوی چهره های ذکر شده هجوم می آورند و آن افراد با حالتی ترسان در حال فرار بودند.

در پی انتشار این نقاشی موهن که با نادیده گرفتن حقایق تاریخی و چشم پوشیدن بر بزرگترین انقلاب مردمی قرن حاضر به رهبری امام خمینی (ره) و آری گویی 98 درصدی مردم به جمهوری اسلامی به رهبری ایشان چند ماه پس از به ثمر رسیدن انقلاب ، سعی در قلب و واژگونی لغات سیاسی داشت با موضع گیری شدید کاردار فرهنگی سفارت ایران در جمهوری اسلامی مواجه شد. محمد جواد حسینی هفته گذشته با ارسال نامه ای به دفتر این انجمن دانشجویی خواهان جمع آوری این پوستر از سطح دانشگاههای این کشور شد. او گفت چنین اقدامات نابخردانه که از سوی چند جوان نا آگاه به مسائل سیاسی انجام می شود باعث برانگیخته شدن احساسات ایرانیان و سایر مسلمان جهان می شود و مسلما می تواند در ابعاد بزرگ تر روابط دوستانه میان دو ملت را مکدر سازد.

پس از این، روزنامه نروژی آفتن پستن که پر خواننده ترین روزنامه این کشور است در عملی یک سویه و هدفمند و با عنوانی تمسخر آلود، به بازتاب این خبر پرداخت و بخش کوچکی از نامه سفارت جمهوری اسلامی را در این خبر بازتاب داد و از قول یکی از اعضای انجمن دانشجویی عنوان کرد که آنها نه تنها قصد جمع آوری پوسترها را ندارند بلکه با ایجاد کمپینی بزرگتر در صدد فراگیر کردن پیام این تصویر هستند. اما داستان به اینجا خاتمه نیافت و نیما دارابی یکی از دانشجویان ایرانی دانشگاه تروندهایم نروژ در مصاحبه ای سراسر ضد میهنی ، از اقدام انجمن دانشجویی تقدیر کرد و گفت که سفارت ایران در کشورهای خارجی نماینده مردم ایران نیستند و مردم اروپا اگر خواهان شنیدن صدای ایرانیان هستند باید آن را در پشت سفارت های ایران در کشورهای خارجی و در تظاهرات ایرانیان خشمگین جستجو کنند. او هم چنین با طرح ادعای کاذب تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته به فضای ضد ایرانی در این گفتگو دامن زده است.

گفتنی است در بهار امسال نیز سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو ، با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی به پخش مستند ضد ایرانی ای که از شبکه نروژی NRK1 به روی گیرنده های تلویزیونی رفته بود شدیدا اعتراض کرده بود. در 31 مارچ سال میلادی جاری سفارت ایران با انتشار این بیانیه به مستند بحث برانگیز و ضد ایرانی این شبکه که یک روز پیش از آن پخش شده بود اعتراض کرد و با بیان دلایل مستدل به تقبیح آن مستند پرداخت.

 1. امید مظاهر وند
  ۲۳ مهر ۱۳۹۰

  با تشکر از مساعی کاردار سفارت ایران و دانشجوی ایرانی مشغول به تحصیل در نروژ به خاطر ارسال نامه در دفاع از آِیت الله خمینی
  امید است که فرد ایرانی ای که در مصاحبه با روزنامه های نروژی سخنان ضد ایرانی زده است مورد تعقیب قانونی قرار بگیرد

 2. زویا امامی
  ۲۵ مهر ۱۳۹۰

  همین که نظرات مردم به صورت مستقیم در این صفحه قرار نمی گیرد و نیاز به بازبینی شما دارد، خود دیکتاتوری است… جرات داشته باشید ای بزدلان…. فروپاشیتان نزدیک است….

 3. سید محسن علوی
  ۲۵ مهر ۱۳۹۰

  واقعا کار آقای کاردار جای تشکر داره ، البته باید ما از افرادی مثل این خانم یا آقای امامی هم تشکر کنیم ، و هم تاسف بخوریم که اینقدر ساده لوح هستند و هیچ علاقه ای به مملکت خودشون ندارند .

 4. ما بسیاریم !
  ۲۶ مهر ۱۳۹۰

  علم و دانش دبطی به دیکتاتوری نداره وگرنه در آمریکا که بیشترین علم ودانش هست دو حزب بر مردم حکومت می کنند و این از دیکتاتوری هم بدتره چون دیگه اسمی از دیکتاتوری نیست ولی خودش هست.
  اینها هم یه مشت جوون خلو چل هستند یه واژه دیکتاتور شنیدیدن فکر می کنند این مشکل بشریت هست،مشکل بشریت سرمایه داری و نفی انسانیت و عشق هست که غرب سکاندار این مساله هست.
  دانش بدون خرد و بدون معرفت مثل الاغی است که بار کتابی را حمل کند.

 5. اصفهاني
  ۲۶ مهر ۱۳۹۰

  گاه از ديدن نظرات برخي كاربران خنده ام ميگيرد. كاربري كه خود را زويا امامي معرفي كرده هنوز در توهم “ما بي شماريم” به سر ميبرد. غافل از اينكه بيش از دو سال از تاريخ انقضاي آن توهمات گذشت و عمو سبزي فروش وي كه قصد داشت ملت ايران را در آتش هوس و شهوت جاه و مقام و طمع به قدرت بسوزاند الآن به عبرتي براي ديگران تبديل شده است. كجايند امثال اين كاربران متوهم در روزهاي 9 دي و 22 بهمن و 13 آبان؟
  جا دارد در مورد نوشته اين كاربر هم اضافه كنم كه بازبيني نظرات امثال اين آدم ها كه ميخواهند همه جا لجن پراكني كنند مانع از آزادي بيان در وبلاگهاي خودشان نيست. اما آزادي هم به معناي سپردن عنان همه امور به ايشان هم نمي باشد. اين متوهمان سبز بايد بتوانند با اين حقيقت كنار بيايند كه همه مردم مثل ايشان فكر نميكنند.

 6. گرگاني
  ۴ آبان ۱۳۹۰

  بنده از بصيرت دوست اصفهاني ام به خود ميبالم كه در چنين شرايطي كه هر كسي به خد اجازه ميدهيد هرلجن پراكني انجام دهد ايشان به خوبي و منطقي پاسخ خانم امامي را دادند.و من بايد يك نكته اضافه كنم و آن اينكه در همه جاي تاريخ دو دسته اند كه باقي ميمانند1-انسانهاي شجاع2-انسانهاي بزدلي كه با توهين ميخواهند خودرا شجاع نشان دهند.خانم امامي كجا بوديد وقتي بهترين جوانهاي اين مملكت رو همين مدعيان دروغين حقوق بشر و دموكراسي به خاك و خون كشيدند. خانم امامي محال است ايران كه ويران شود كنام پلنگان و شيران شود. ايراني هميشه آزاده بوده و با ورود اسلام توانسته بر آزادگي و عظمتش بيفزايد.

 7. جمال شاهی
  ۱۰ آبان ۱۳۹۰

  امثال این دانشجویان دنبال بهانه هستند که پناهندگی خودشون بعد از تحصیل رو گارانتی کنند که شما هم اینکار رو ندونسته براشون میکنین! این بچه قرطی نیما دارابی همین گزارش شما رو احتیاج داره تا زرتی پرینت بگیره بره درخواست پناهندگی بده و خودشو لوس کنه که الان جونش در خطره. بعدش هم به ریش همتون میخنده. چقدر ساده این شما و چقدر رند هستند امثال این آقای نیما دارابی

 8. بهزاد
  ۱۳ آبان ۱۳۹۰

  شما حتی جرات باز پخش تصویر رو ندارید، خفت تا کجا؟

 9. جواد
  ۱۴ آبان ۱۳۹۰

  جا داره از آقای خالدی هم که زحمت ارسال نامه رو کشیدند تشکر کنیم

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: