شنبه 15 اکتبر 11 | 11:34

پرونده‌ای برای سند تحول در آموزش و پرورش در «پنجره»

در تازه‎ترین شماره پنجره، طی پرونده‎ای به بررسی زوایای مختلف سند تحول آموزش و پرورش در گذشته و احتمالات آن در آینده، می‎پردازد. در این پرونده خواننده آثاری از علی ذوعلم، علی پارسانیا، مرتضی زاهدی، هادی مصدق، محمد ضیایی و… خواهید بود. رهبر معظم انقلاب بارها روی اهمیت نظام آموزش تأکید داشته‎اند و حال پرسش این است که آیا سند تحول آموزش و پرورش مطالبات رهبری را در این زمینه تأمین خواهد کرد؟ پرونده‎‎ای پر و پیمان در مورد فیلم سنمایی یک حبه قند از دیگر بخش‌های این شماره است.


صد و یازدهمین شماره هفته‎نامه پنجره منتشر شد.

«انتظار ناتمام» بازخوانی و پی‎گیری مطالبات رهبری در سالگرد سفر ایشان به قم؛ در تازه‎ترین شماره پنجره.
انگار همین دیروز بود که مقام معظم رهبری در سفری به شهر قم، با استقبالی بی‎سابقه و باشکوه از سوی علما، طلاب و مردم روبه‎رو شد. در این سفر رهبری سخن از ضرورت تحول حوزه با حفظ سنت‎های اصیل آن به میان آورده و در همین راستا مطالباتی را مطرح فرمودند. یک سال از این ماجرا گذشته و هفته‎نامه پنجره به همین مناسبت، در پرونده‎ای تحلیلی به بازخوانی و پی‎گیری این مطالبات پرداخته. با گفتار و نوشتار آیت‎الله احمدی فقیه یزدی، آیت‎الله گرامی، حجت‎الاسلام غرویان، حجت‎الاسلام رجبی و… .

در جشنواره فیلم فجر سال پیش، بی‎شک «یک‎حبه‎قند» ساخته رضا میرکریمی یکی از مهم‎ترین و البته جنجا‎لی‎ترین فیلم‎ها بود.

در آن روزها میرکریمی در گفت‎وگویی رسانه‎ای به انتقاد از هیأت داوران جشنواره پرداخت که به مذاق برخی از داوران خوش نیامد و همین باعث واکنش و شائبه حذف فیلم از داوری‎ها شد.

همزمان با روی پرده آمدن یک حبه قند، پنجره 111، در پرونده‎‎ای پر و پیمان با گفتار و نوشتار رضا میرکریمی، جهانگیر الماسی، سیدرضا صائمی، محمدرضا پورصباغ و… به نقد و بررسی این فیلم و حواشی جنجالی آن پرداخته است.

در آستانه انتخابات مجلس یکی از دغدغه‎های جریان‎های اصول‎گرا، حفظ وحدت در عین رعایت شاخص‎های اصول‎گرایی است. به همین مناسبت در صد و یازدهمین شماره پنجره، پرونده‎‎ای با محوریت وحدت اصول‎گرایان و شاخص‎های اصول‎گرایی اصیل تدارک دیده شده است. با آثار و گفتاری از احمد سالک، محمدتقی رهبر، زهره الهیان، مصطفی میرکریمی و…

بالأخره بخش پایانی سند تحول آموزش و پرورش هم در ابتدای مهرماه امسال در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید. رهبر معظم انقلاب بارها روی اهمیت نظام آموزش تأکید داشته‎اند و حال پرسش این است که آیا سند تحول آموزش و پرورش مطالبات رهبری را در این زمینه تأمین خواهد کرد؟ آیا این سند به پرورش و تربیت نیروی انسانی طراز جمهوری اسلامی خواهد انجامید؟

در تازه‎ترین شماره پنجره، طی پرونده‎ای به بررسی زوایای مختلف این مسأله در گذشته و احتمالات آن در آینده، می‎پردازد. در این پرونده خواننده آثاری از علی ذوعلم، علی پارسانیا، مرتضی زاهدی، هادی مصدق، محمد ضیایی و… خواهید بود.

در پنجره صد و یازده همچنین خواننده صفحات برون‎مرزی درباره اقدامات دولت آمریکا به بهانه جنگ علیه ترور، گزارش ویژه: «یک میلیون تن گندم کشور کجاست؟» در رابطه با ارائه آمارغیرواقعی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، یادداشت‎های باشگاه اهل قلم (با آثاری از یوسفعلی میرشکاک، محمدکاظم کاظمی، جواد محدثی، دکتر عماد افروغ و علی‎رضا اباذری)، صفحات مجله خبری که نگاهی است موجز و جذاب به مهمترین اتفاقات هفته در حوزه‎های مختلف، اقتراح (نظرسنجی درباره موفق‎ترین شعرها و شاعران)، پنجره ماضیه (گوشه‎هایی خواندنی از تاریخ در این هفته)، وقایع اختلافیه (طنز) و پیامک خوانندگان، خواهید بود.

از بخش‎های تازه و خواندنی پنجره 111 انتشار صفحاتی ویژه نهمین دوره انتخابات مجلس است که به شکلی فشرده و گزیده به پوشش خبرها و تحلیل‎های پیرامون انتخابات اختصاص دارد.

پنجره 111 در 84 صفحه و قیمت 1500 تومان روی پیشخان روزنامه‎فروشی‎هاست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: