سه‌شنبه 01 ژوئن 10 | 12:59

شوخی دانشجویی، سبزها را رسوا کرد

در پی این اقدام، تریبون های رسانه اي جریان سبز در سايت هاي «كلمه»، «دانشجو نيوز»، «پيك ايران»، «جرس» و صدای آمریکا (VOA) به انعکاس گسترده خبر زندانی شدن و حتی کشته شدن نامبرده پرداختند.سایت دانشجو نیوز در خبری با اظهار تاسف از دستگیری این دانشجوی مشهدی، آورده است: محمد فيض يكي از دانشجويان دانشكده فني دانشگاه فردوسي مشهد پس از پايان تجمع روز دوم خرداد دانشجويان دانشگاه فردوسي توسط نهادهاي امنيتي بازداشت شد؛ از زمان دستگيري محمد فيض تاكنون، وي هيچ تماسي با خانواده اش نداشته است.


ماجراي شوخي تعدادي از دانشجويان دانشگاه فردوسي مشهد با يکي از دوستان خود در شبکه فيس بوک منجر به  رسوایی رسانه های اقلیت سبز در داخل و خارج کشور شد.

تعدادي از دانشجويان دانشگاه فردوسي به منظور شوخی کردن با یکی از دوستانشان به نام محمد فیض، در فيس بوك صفحه اي تحت عنوان «محمدفيض را آزاد كنيد» ايجاد کردند كه در مدت كمتر از يك هفته تعداد كثيري از بازديدكنندگان به عضویت اين صفحه درآمدند.

در پی این اقدام، تریبون های رسانه اي جریان سبز در سايت هاي «كلمه»، «دانشجو نيوز»، «پيك ايران»، «جرس» و صدای آمریکا (VOA) به انعکاس گسترده خبر زندانی شدن و حتی کشته شدن نامبرده پرداختند!

سایت دانشجو نیوز در خبری با اظهار تاسف از دستگیری این دانشجوی مشهدی، آورده است: محمد فيض يكي از دانشجويان دانشكده فني دانشگاه فردوسي مشهد پس از پايان تجمع روز دوم خرداد دانشجويان دانشگاه فردوسي توسط نهادهاي امنيتي بازداشت شد؛ از زمان دستگيري محمد فيض تاكنون، وي هيچ تماسي با خانواده اش نداشته است.

این سایت در ادامه خبرسازی خود آورده است: هم اكنون خانواده اين فعال دانشجويي در بي خبري كامل از وضعيت فرزندشان به سر مي برند و هيچ اطلاعي از مكان بازداشت اين دانشجو دردست نيست.

یک سایت منتسب به سبزها نیز در خبر دروغ دیگری نوشت: در پي بازداشت محمد فيض، دانشجويان دانشگاه فردوسي مشهد درحال تدارك تحصن هاي دانشجويي در اعتراض به اين بازداشت مي باشند و اعلام كرده اند كه در صورت ادامه بازداشت وي در صحن دانشگاه متحصن خواهند شد.

این سایت در ادامه خیالبافی خود، آورده است: گفتني است در طي تجمع سبزها در دانشگاه فردوسي مشهد، درگيري هاي لفظي بين بسيجي ها و دانشجويان معترض پيش آمد كه طي آن بسيجي ها به تهديد دانشجويان پرداختند.

اما درحالی که لحظه به لحظه خبر دستگیری، شکنجه و کشته شدن محمد فیض در فضای رسانه ای بویژه در سایت های و وبلاگ های منتسب به سبزها بیشتر و بیشتر انتشار می یافت، محمد فيض روز پنجشنبه در صفحه فيس بوك مطلب زير را خطاب به دوستان خود نوشت: «خاك برسر همتون اين قدر چرت و پرت گفتيد كه الان VOA گفت كه منو گرفتند، ببينم آخرش ميتونين واسه من درد سر درست كنيد؟!»

لازم به ذكر است مانور تبلیغاتی رسانه های منتسب به جریان سبز بر روی خبر ساختگی دستگیری محمدفیض و همچنین تجمع خیالی در روز دوم خرداد در این دانشگاه در حالی که هيچ تجمعي در این روز در دانشگاه فردوسی برگزار نشده بود، شگفتی، بهت و اسباب خنده دانشجویان این دانشگاه را فراهم کرد. تا افکار عمومی بار دیگر نیز با این سوال مواجه شوند که با این حجم اخبار نامعتبر این رسانه ها چه باید کرد؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.