دوشنبه 17 اکتبر 11 | 08:44

قدرت گرفتن جناح اسرائیلی – آمریکایی درعربستان

یک کارشناس سیاسی تاکید کرد: در شرایطی که ملک عبدالله پادشاه عربستان بیمار است، جناح اسرائیلی آمریکایی به سرکردگی سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان در این کشور به قدرت رسیده است.


 وفيق ابراهيم” روز یکشنبه در بیروت به شبکه خبری العالم، گفت : ایران که نزدیک عربستان قرار گرفته، هيچگاه خواستار آسیب رساندن به این کشور نبوده است، اما جناحی که هم اکنون در عربستان به قدرت رسیده است، بی دلیل به ایران اتهام وارد می کند.

وي آمريکا را به تلاش براي فتنه انگیزی بین ایران و کشورهای منطقه به دلیل سياستهاي مستقل و ضد آمریکایی ایران متهم کرد و گفت: اتهام اخير آمريکا علیه ایران دارای زمینه های تاریخی است؛ خروج قريب الوقوع نظامیان آمريکايي ازعراق؛ عربستان و آمريکا را بيمناک ساخته است، از این رو اين دو کشور تلاش مي کنند يک صف بندي عربي در برابر ايران ايجاد کنند.

وفیق ابراهیم خاطرنشان کرد: آمريکا ايران را نوک پيکاني مي داند که بايد آنرا از بين برد و مي خواهد از طريق ايجاد بحران غير واقعي، مانعي قوي بين ايران و جهان عرب ايجاد کند.

اين نويسنده و تحليلگر سياسي لبناني با انتقاد از شتابزدگي اعضای شوراي همکاري خليج فارس در تهمت زدن به ايران و تاييد ادعاهاي آمريکا تصریح کرد: اين مسئله به نفع منطقه نخواهد بود.

وي خاطرنشان کرد: چین، روسیه، ايران، سوریه و حزب الله و حماس اولين مراکز قدرت مخالف سياستهاي آمريکا هستند که تلاش مي کنند به يکه تازي آمريکا در جهان پايان دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: