دوشنبه 17 اکتبر 11 | 08:49
مبارز تونسی:

اهداف انقلاب تونس محقق نشده‌اند

یک مبارز تونسی در گفت‌وگو با روزنامه‌ای اتریشی در اظهاراتی با اعلام این موضوع که همچنان ساختار قدیمی در این کشور پا برجاست، گفت که اهداف انقلاب تونس محقق نشده‌اند.


 “حمدا بن عمر” که اظهارات انتقادی وی از “زین العابدین بن علی” رئیس‌جمهور پیشین این کشور باعث شد وی به زندان بیافتد درباره تحولات به وقوع پیوسته پس از انقلاب گفت: چیز زیادی تغییر نکرده است. زین العابدین بن علی بیش از 9 ماه است که خارج از کشور به سر می‌برد اما فقط ظواهر تغییر کرده‌اند. در واقع آگاهی مردم از انقلاب افزایش یافته است ولی آنها به سرعت پس از (وقوع) انقلاب به خواب رفته‌اند.

وی افزود: این موضوع که بن علی از کشور رفته است نشان می‌دهد که انقلاب نتیجه داشته است چرا که هیچ کس فکر نمی‌کرد که بتوان چنین کاری کرد. اما نباید فراموش کرد که حلقه‌های ساختار قدیمی رئیس جمهور نیست، بلکه حزب وی محسوب می‌شود و در حال حاضر این حلقه‌ها وجود دارند. از این رو باید گفت که اهداف انقلاب محقق نشده‌اند.

این مبارز تونسی در پاسخ به این پرسش دراشتاندارد مبنی بر اینکه آیا تظاهرات‌های جهانی شبیه به آنچه در وال استریت روی داد در تونس تکرار می‌شود؟ گفت: من نمی‌توانم آینده را پیش‌بینی کنم اما تجربه نشان می دهد که ناکامی و خشم مردم را به خیابان‌ها خواهد کشاند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: