دوشنبه ۲۵ مهر ۹۰ | ۰۹:۵۸
سوریه

انتشار اسامی ۲۰۰۰ معارض سوری حقوق بگیر آمریکا

شبکه حقوق بشر سوریه اسامی افرادی را منتشر کرد که با دریافت درآمد سالانه از آمریکا به خدمت این کشور در آمده بودند.


شبکه حقوق بشر سوریه اعلام کرد که شماری از افراد معارض سوری از سال 2000 تا 2009 با دریافت حقوق سالانه در خدمت آمریکا قرار داشتند.

این شبکه در بیانیه‌ای که یک نسخه از آن به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ارسال شد، اعلام کرد که کمیته تحقیق و پیگیری این شبکه لیستی از اسامی معارضان سوری را منتشر کرد که آمریکا با دادن پول آنان را به خدمت خود در آورده بود.

بنا بر این گزارشف برخی از این افراد از سال 2000 با دریافت پول تا سال 2006 در خدمت آمریکا بودند که اسامی این افراد به شرح ذیل است:

مرح البقاعی، مریم نجمه، فلورانس غزلان، غسان مفلح، نجیب غضبان، عبیده نحاس، بسمه قضمانی و جریوس الهامس.

به گزارش سانا، اما معارضانی که از بعد از سال 2006 به خدمت آمریکا در آمده‌اند افراد ذیل هستند:

رضوان زیاده، محی الدین لاذقانی، صبحی حدیدی، سهیر الأتاسی، غسان نجار، ادیب الشیشکلی، انس العبده، بسام جعاره، جان عبدالله و عبیده نحاس.

کمیته تحقیق و پیگیری شورای حقوق بشر سوریه تاکید کرد که مبالغی که این افراد سالانه از آمریکا دریافت کرده‌اند بین 20 تا 50 هزار دلار برای هر فرد بوده است و طبق اعلام این مرکز، الیزابت چنی تامین کننده اصلی مبالغ مذکور برای معارضان سوریه بوده است که در کنار وی ریتا کاتص هماهنگ‌کننده کل پشتیانی اداره خاورمیانه دولت آمریکا بوده است.

این کمیته اعلام کرده است که اطلاعات خود را از شعبه شبکه خارجی و گفت‌وگوی متمدنانه و اسناد ویکی‌لیکس دریافت کرده است و بزودی لیست دیگری از این افراد منتشر خواهد شد که از بعد از سال 2009 به خدمت آمریکا درآمده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: