چهارشنبه ۲۷ مهر ۹۰ | ۰۹:۴۰

موساد درپس اتهام امريکا عليه ايران

يک تحليل‌گر سياسي مي‌گويد، ادعاي تازه امريکا عليه ايران بر پايه حمايت همه‌جانبه از سوي سازمان اطلاعات رژيم اسرائيل (موساد) از اين اتهام بوده است.


اسماعيل سلامي به شبکه پرس تي‌وي گفت: “طرح توطئه سست بنيان مزبور، بخشي از فعاليت‌هاي يک شبکه جاسوسي و خرابکار است که هزينه آن را سازمان اطلاعات اسرائيل (موساد) و سازمان جاسوسي امريکا (سيا) مي پردازد و مورد حمايت آن‌ها قرار دارد.”

وزارت دادگستري امريکا سه‌شنبه گذشته جمهوري اسلامي ايران را به دست داشتن در طرح ترور، عادل الجبير سفير عربستان سعودي در امريکا با کمک شخصي که گفته شده عضوي از يک باند مواد مخدر در مکزيک است، متهم کرد.

سلامي در ادامه افزود: “پيوند مهلک و مخوف آژانس‌هاي اطلاعاتي مانند موساد، سيا و ام آي 6 در تلاش براي تضعيف و از بين بردن حکومت اسلامي حکايت از طرحي به شدت ساخته و پرداخته شده در سال‌هاي متمادي دارد که سرمايه‌گذاري زيادي روي آن شده است.”

بعد از اينکه يک مقام عالي رتبه از سازمان اطلاعات پاکستان فاش ساخت، مردي که در به اصطلاح توطئه ترور سفير سعودي دست داشته، مدارک جعلي از موساد دريافت کرده است، معادله سياسي امريکا ناگهان به هم ريخت.

همچنين، سلامي با اشاره به موج بيداري امريکايي در سراسر اين کشور گفت: “دولت واشنگتن به طور نااميدانه‌اي خود را ناتوان از تغيير وضعيت مي‌بيند. فرياد ويران کننده‌اي که در حال فرسايش دادن نظام امريکا از درون است، چيزي نيست که بتوان آن را به راحتي فرونشاند يا سرکوب کرد.”

سلامي تصريح کرد: “دولت امريکا بايد راهي پيدا کند تا توجه جهاني را به آنچه در داخل اين کشور مي‌گذرد منحرف کرده و آن را بر ايران معطوف کند.”

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: