دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه ۲۸ مهر ۹۰ | ۱۵:۴۶

بحرين کانون توجه صهيونيست‌ها

محافل رسانه اي رژيم صهيونيستي رويدادهاي بحرين و تظاهرات مردم اين کشورعليه رژيم مستبد آل خليفه را رصد می کنند.


 “تسفي يحز کيلي” تحليلگر مسائل سياسي کانال ده تلويزيون رژيم صهيونيستي در اين خصوص گفت: “به دنبال دخالتهاي غرب، حرکت انقلابي مردم بحرين عليه دولت با موانع بسياري روبرو شد”.

وي افزود: “شيعيان بحرين که 70% از جمعيت اين کشور را تشکيل مي دهند، عليه دولت بپا خاستند. اما اقدام نيروهاي امنيتي عربستان در سرکوب شيعيان، جنبش مردم را مهار کرد”.

وي افزود: “موضعگيري شجاعانه آمريکا در حمايت از حاکم بحرين، که از دوستان سنتي آمريکا و غرب بشمار مي رود، در سرکوب تظاهرات ضد دولتي مردم بحرين بسيار مؤثر بود”.

وي گفت: “حمد بن عيسي آل خليفه پادشاه بحرين همانند عبدالله دوم پادشاه اردن فارغ التحصيل از دانشکده هاي نظامي غرب است و رويکردي مشابه به وي دارد”.

يحزکيلي افزود: “وي با تبديل کشورش  به لنگرگاه امن ناوهاي آمريکايي، بحرين را به پايگاه نيروي دريايي آمريکا در خاورميانه تبديل کرده و بصورت قابل توجهي رضايت مقامات واشنگتن را به خود جلب کرده است”.

“هيثم ابو الغزلان” از مسئولان جنبش جهاد اسلامي در بررسي اين گزارش، در گفتگو با برنامه اين هفته “العين الاسرائيليه” (ازنگاه رسانه هاي اسرائيل) شبکه خبري العالم تصريح کرد: صهيونيستها با مطرح کردن مسائلي چون اغلبيت شيعي و حکومت سني در بحرين در صدد شعله ور ساختن فتنه هاي فرقه ای و مذهبی، و منحرف ساختن انقلاب مردم بحرين از مسير واقعي آن هستند.

وي افزود: آمريکا و غرب بمنظور حفاظت از منافع خود در بحرين، براي سرکوب تظاهرات مردم بحرين به رژيم آل خليفه و همتاي سعودي آن چراغ سبز نشان دادند.

ابوالغزلان خاطرنشان کرد: مدعيان حمايت از حقوق بشر و آزدي بيان در راستاي حفظ منافع خود در بحرين، مفاهيمي از قبيل حقوق بشر و آزدي بيان را زير پانهاده و در قبال تحولات بحرين سياست دوگانه اي را اتخاذ کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: