شنبه 04 جولای 09 | 21:22

درخواست محاكمه عوامل اغتشاشات اخير

نماينده مردم تهران در مجلس شوراى اسلامى گفت: يكصد نفر از نمايندگان مجلس شوراى اسلامى در نامه اى به قوه قضائيه خواستار محاكمه عوامل اغتشاشات اخير و جلوگيرى از اعمال غيرقانونى آنان شدند.


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حمید رسایى بخشى از حوادث اخیر را سازماندهى شده ارزیابى كرد و افزود: مردم عادى به موقع و هوشیارانه با اطلاع رسانى درست رسانه ها، خبرگزارى ها و مطبوعات راه خود را از اغتشاشگران جدا كردند. این نماینده مجلس شوراى اسلامى با اظهار تاسف از حوادث اخیر گفت: مسؤولان نظام حامى و خادم كسانى هستند كه براى امنیت جانشان را به خطر مى اندازند. وى از برخى كسانى كه از تریبون عمومى و مجلس نامهربانانه براى تهمت زدن به بسیجیان و نیروهاى انتظامى استفاده كردند، انتقاد كرد و افزود: این بچه ها فتنه را از سر نظام و مردم رد كردند و باید قدردان آنها باشیم. حجت الاسلام رسایى با بیان اینكه برخى از سركردگان این حوادث هنوز به حرف هاى غیر قانونى خود ادامه مى دهند، ادامه داد: حدود یكصد نفر از نمایندگان مجلس در نامه اى امضا شده از مسؤولان قوه قضائیه خواستند تا عوامل این حوادث را محاكمه كنند و از ادامه اعمال غیر قانونى آنها جلوگیرى به عمل آورند. رسایى در پاسخ به اینكه یكى از نامزدها خواستار در اختیار داشتن یك شبكه تلویزیونى مستقل براى گفت وگو با مردم شد، گفت: قطعاً این فرد مى خواهد مسائل و درخواست هاى غیرمنطقى و غیر قانونى خود را مطرح كند و اغتشاشات را مستقیم ساماندهى كند كه چنین فرصتى به او داده نمى شود.
انتخابات دهم راى به احیاى گفتمان امام و انقلاب بود
غلامحسین الهام گفت: مردم ایران در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهورى به گفتمان و اندیشه هاى تابناك امام راحل و آرمان هاى انقلاب راى دادند و مردمسالارى دینى را به جهانیان معرفى كردند. دكتر غلامحسین الهام در جمع اعضاى مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم اظهار داشت: حضور چشمگیر و پرشور بیش از چهل میلیون نفر از مردم در انتخابات یكى ازمجاهدت هاى مثال زدنى در تاریخ انقلاب اسلامى بود. وى افزود: كسانى كه به این دولت راى دادند در مرحله اول در همه محسنات دولت شریكند و در مرحله دوم در دفع زیان هاى ناشى از عدم تصدى دوباره آن نیز نقش بسزایى دارند. سخنگوى دولت با اشاره به توطئه هاى ناجوانمردانه از پیش طراحى شده علیه این دولت اظهار داشت: تمام تلاش هاى مخالفان این دولت در زمان مبارزات انتخاباتى این بود كه با حذف این دولت این را در نظر عموم مردم جلوه دهند كه گفتمان امام(ره) در این چهار سال كار ساز نبوده و باید این دولت را كه همسو و هم جهت با گفتمان امام (ره) است، كنار گذاشت.
همه ظرفیت ها باید براى حمایت از دولت بكار گرفته شود
یك نماینده مجلس هفتم گفت: با بسته شدن پرونده انتخابات باید وحدت و تعامل براى پیشرفت كشور تقویت و از فرصت سوزى ها و تداوم دعواها پیشگیرى شود. رضا طلایى نیك در گفت وگو با ایسنا با بیان اینكه با مختومه شدن پرونده انتخابات لازم است تا همه ظرفیت هاى ملى با همدلى براى حمایت از دولت جهت گیرى شود، خاطرنشان كرد: با بروز برخى ناملایمات و ناهنجارى هاى جریان انتخابات براى ایجاد وحدت و پرهیز از افراطى گرى نیاز به بسیج همه ظرفیت ها در حمایت از نهادهاى مدنى، دولت و تحكیم انسجام ملى احساس مى شود. وى با مورد توجه قرار دادن نقش نخبگان و شخصیت هاى تاثیرگذار در این راستا گفت: این افراد باید براى تحكیم وحدت و فضاى همدلى و كمك به دولت دهم پیشگام شوند. طلابى نیك با بیان اینكه حضور حماسى ملت ایران در انتخابات ۲۲ خرداد و آراى ۴۰ میلیونى با تقویت وحدت به سرمایه عظیم پیشرفت تبدیل خواهد شد، ادامه داد: باید با سپرى شدن از انتخابات، فضاى رقابت بین نامزدها و جناح ها و گروه هاى مردمى به دوره همكارى و همدلى مبدل شود.
ابراز ندامت غربى ها ازمواضع اشتباه خودعلیه ایران
رئیس كمیسیون سیاست خارجى و امنیت ملى مجلس شوراى اسلامى گفت: كشورهاى تندرو غربى امروز از مواضع اشتباه خود علیه جمهورى اسلامى ایران درجریان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهورى دراین كشور، احساس پشیمانى مى كنند. علاءالدین بروجردى كه به دعوت تارو ناكایاما، رئیس گروه دوستى پارلمانى ژاپن و ایران در توكیو به سر مى برد، روز گذشته در گفت و گو با ایرنا افزود: تماس دیوید میلبند وزیر امور خارجه انگلیس با منوچهر متكى همتاى ایرانى وى نشان دهنده متوجه شدن آنها به اشتباهاتى است كه در سیاست هایشان مبتنى بر اطلاعات غلط درباره انتخابات ایران انجام داده بودند.
بروجردى خاطرنشان كرد: غرب باید گام هاى زیادى را بردارد تا اشتباهات خود را در ارتباط با دوران انتخابات ایران جبران كند و بتواند مجدداً اعتماد آفرینى كند. بروجردى افزود: امروز به نظر مى رسد كه باید برخى سیاستمداران و نامزدهاى ریاست جمهورى كه در این انتخابات حضور داشتند از مردم براى آرامش و پذیرفتن واقعیت ها الگو بگیرند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.