جمعه 21 اکتبر 11 | 22:24

واکنش وزیر دفاع به طرح حمله احتمالی آمریکا به ايران

جمهوري اسلامي ايران و نيروهاي مسلح با قدرت آماده است كه چنان پاسخ دندان‌شكني به آن‌ها بدهد كه يك موج بزرگ‌تر از آن چه كه به عنوان موج بيداري اسلامي كه در حال حاضر ايجاد شده در پي درسي كه ايران به آن‌ها خواهد داد راه بيفتد كه تمام امواج سياسي دنيا را در داخل خود هضم كند.


سردار احمد وحيدي در حاشيه ديدار مردمي اعضاي هيات دولت با مردم تهران به پرسش خبرنگاران پاسخ گفت.

استقرار سپر موشكي ناتو در تركيه براي امنيت منطقه مشكل‌زاست
وی در پاسخ به سوالي مبني بر اين كه يكي از روزنامه‌هاي ترك به نقل از داوود اوغلو ـ وزير خارجه تركيه ـ از تفاهم ايران و تركيه بر سر استقرار سپر موشكي ناتو در تركيه خبر داده بود، افزود: وزارت خارجه اين موضوع را تكذيب كرد و موضع ما در مورد استقرار سپر موشكي ناتو در تركيه همان است كه قبلا گفته‌ايم و تاكيد داريم كه اين كار، كار نامناسبي است و براي امنيت منطقه مشكل‌زاست.

سناريوي طراحي ترور سفير عربستان در واشنگتن يك افتضاح سياسي براي آمريكايي‌هاست
وي در پاسخ به سوال ديگری در مورد اهداف آمريكايي‌ها از سناريوي اخير و متهم كردن ايران به طراحي ترور سفير عربستان در واشنگتن، گفت:‌ اين يك افتضاح سياسي براي آمريكايي‌هاست از اين جهت كه نشان مي‌دهد كه اين‌قدر آن‌ها دچار مشكلات در گرداب‌هاي سياسي هستند كه ناچار هستند چنين ادعاهاي بي‌پايه‌اي را مطرح كنند و حرف‌هايي را بزنند كه حتي متحدان خودشان نيز قبول ندارند.

وي ادامه داد: علاوه بر اين، اين يك افتضاح حقوقي نيز هست و نشان مي‌دهد كه قسمت قضايي آمريكايي‌ها نيز ابزار دست شده است و اين‌كه چگونه حقوق و قضا در اين كشور در چنگال سياست‌هاي آمريكا خرد مي‌شود. از طرف ديگر اين يك افتضاح اطلاعاتي نيز هست از اين بابت كه آن‌ها اعلام كردند دستگاه اطلاعاتي آن‌ها چنين حرفي را زده است و اين نشان مي‌دهد كه دستگاه اطلاعاتي آن‌ها نيز تابعي از مولفه‌هاي تصميمات سياسي آمريكاست و در مجموع اين‌ها نشان دهنده درماندگي‌هاي آمريكا در مورد مسائل داخلي، جهاني و منطقه‌يي است. آن‌ها به دنبال راه فرار هستند اما با ضعيف‌ترين و بي‌پايه‌ترين روش‌ها.

حمله آمریکا به ایران موج بیداری بزرگ‌تری را ایجاد می‌کند
وزير دفاع در پاسخ به سوال ديگری مبني بر اين كه برخي از تحليلگران معتقدند كه آمريكايي‌ها با طراحي چنين سناريويي‌ و با توجه به مشكلات داخلي‌شان به دنبال حمله به ايران هستند؟ گفت: اين موضوع كه آمريكايي‌ها مرتب به دنبال توطئه عليه جمهوري اسلامي و ملت‌هاي مسلمان هستند روشن است و ترديدي در آن نيست و اين كه به دنبال اين باشند كه شرايط را به گونه‌اي ترسيم كنند كه به اعتقاد خود ايران را دچار ترس كنند و ايران را به تسليم در برابر خواسته‌هاي خود بكشانند. اين هم طبيعتا سياست شكست خورده آن‌هاست.

وي ادامه داد: گرچه بعيد است كه آن‌ها چنين جراتي را به خود بدهند كه بخواهند چنين كاري را انجام دهند ولي با اين وجود جمهوري اسلامي ايران و نيروهاي مسلح با قدرت آماده است كه چنان پاسخ دندان‌شكني به آن‌ها بدهد كه يك موج بزرگ‌تر از آن چه كه به عنوان موج بيداري اسلامي كه در حال حاضر ايجاد شده در پي درسي كه ايران به آن‌ها خواهد داد راه بيفتد كه تمام امواج سياسي دنيا را در داخل خود هضم كند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: