شنبه 22 اکتبر 11 | 13:54

بررسی محل تأمین هزینه‌های انتخاباتی در هفته‌نامه «۹ دی»

بیست و ششمین شماره هفته نامه 9دی امروز شنبه سی‌ام مهرماه منتشر شد. تیتر یک 9دی با عنوان «هزینه‌های انتخاباتی از کجا تأمین می‌شود؟» گزارشی است درباره ارتباط کانونهای پنهان قدرت و ثروت و معرفی چند شرکت و مؤسسه که وظیفه تأمین بودجه انتخاباتی برخی جریانات سیاسی را بر عهده دارند. همچنین 9دی عکس یک خود را به سفر هفته گذشته رهبر معظم انقلاب به کرمانشاه اختصاص داده است.


بیست و ششمین شماره هفته نامه 9دی امروز شنبه سی‌ام مهرماه منتشر شد. تیتر یک 9دی با عنوان «هزینه‌های انتخاباتی از کجا تأمین می‌شود؟» گزارشی است درباره ارتباط کانونهای پنهان قدرت و ثروت و معرفی چند شرکت و مؤسسه که وظیفه تأمین بودجه انتخاباتی برخی جریانات سیاسی را بر عهده دارند. همچنین 9دی عکس یک خود را به سفر هفته گذشته رهبر معظم انقلاب به کرمانشاه اختصاص داده است.

گزارش ویژه دیگر 9دی این هفته اختصاص دارد به روایت دیدار جمعی از نمایندگان فراکسیون انقلاب اسلامی با رهبر انقلاب؛ در این گزارش علاوه بر انتشار متن کامل نامه نمایندگان به رهبر انقلاب، مشروح سخنان ایشان با نمایندگان نیز برای اولین بار پس از نزدیک به دو سال منتشر شده است.

یادداشت اول این هفته 9دی با عنوان «آیا کسی هست به این سؤالات پاسخ دهد؟» در ارتباط با سخنان رهبری در دیدار فوق الذکر و همچنین نقد مواضع اخیر علیرضا زاکانی مسئول ستاد انتخابات 8+7 منتشر شده است. مدیر مسئول 9دی در این یادداشت سعی کرده با تبیین مواضع جبهه پایداری انقلاب اسلامی به شبهات و سؤالات پیرامون این تشکل، پاسخ دهد.

هفته نامه 9دی در صفحه هنر و رسانه، ضمن انتشار نقدی بر فیلم موهن «سعادت آباد» در یادداشتی به تحلیل فیلم جسورانه «شکارچی شنبه» جدیدترین اثر پرویز شیخ طادی پرداخته است. همچنین نقد سریال کش‌دار «ستایش» و معرفی سوابق نویسنده مبتذل نویس این مجموعه تلویزیونی دیگر یادداشت خواندنی این صفحه است.

«بیداری اسلامی، تمدن آندلسی، تهاجم فرهنگی» عنوان یادداشتی است در نقد مواضع اخیر رئیس جمهور در انکار بیداری اسلامی، تمدن اسلامی آندلس و جنگ فرهنگی و تبیین ارتباط این انکارهای سه گانه که به قلم سردبیر 9دی در صفحه فرهنگ به نگارش درآمده است. همچنین یادداشتی در انتقاد از مصوبه اخیر مجلس که شورای انقلاب فرهنگی را تحت نظارت دیوان عدالت اداری قرار می دهد، با عنوان «شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس هشتم؛ تعامل یا تقابل؟» دیگر یادداشت مهم صفحه فرهنگ 9دی بیست و ششم است.

صفحه اقتصاد 9دی در گفتگویی با رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی با عنوان «شرکتهای بزرگ روی میز مذاکره به ما می گویند غلط کردیم» به ارزیابی اثرات تحریمها بر اقتصاد ایران پرداخته است. همچنین در همین رابطه یادداشت دیگری با عنوان «چرا تحریمهای خارجی علیه ایران کارایی ندارد؟» به قلم دکتر شیخی در این صفحه منتشر شده است.

سخنان و مواضع برخی نمایندگان مجلس و خواص فرهنگی در انتقاد از بازداشت مدیر مسئول رجانیوز موضوع گفتگوهای کوتاهی است که در صفحه آخر 9دی منتشر شده است. این گزارش که با عنوان «چرا با رجا برخورد می کنند اما با فائزه هاشمی نه؟!» منتشر شده است شامل گفتگوهایی با سردار محمد کوثری، حجت‌الاسلام شجونی، دکتر علی اصغر زارعی، وحید جلیلی، حجت الاسلام بزرگواری، ولی اسماعیلی، محمد رضایتی و حمید رسایی می شود.

«راز موفقیت مردم سالاری ولایی» عنوان یادداشتی است درباره تفاوتهای مردم سالاری دینی و لیبرال دموکراسی که به مناسبت سفر اخیر رهبر انقلاب به کرمانشاه و حضور در میان مردم منتشر شده است. علاوه بر این یادداشت مقاله دیگری با عنوان «استقامت پیامبر در برابر فتنه‌ها و انحراف‌ها» در تبیین ارتباط فتنه و انحراف، از مطالب صفحه سیاست جدیدترین شماره 9دی هستند.

صفحه بلاگستان 9دی هم در یادداشتی با عنوان «وقتی وال استریت ورود ممنوع است» به مسأله سانسور جنبش تسخیر وال استریت در رسانه های مجازی آمریکا پرداخته است. «قدرت ایران چالشی در راه جنگ سایبری» درباره چگونگی به خدمت گرفتن فضای سایبری در جنگ نرم؛ «نصر تی وی، رسانه‌ای برای آنان که تشنه حقیقت‌اند» و فرمان پنجم از ده فرمان اینترنتی با عنوان «امر به معروف اینترنتی کنید» دیگر مطالب صفحه بلاگستان هستند.

صفحه بین الملل 9دی این هفته، تحلیل جامعی درباره سناریو اخیر آمریکا علیه ایران و سپاه قدس با عنوان «ائتلاف سرخ، سناریوی مهار ایران در بلوک اسلامی» منتشر کرده است. همچنین «جایزه صلح نوبل یا ترویج فمینیسم و بی بند و باری» عنوان دیگر یادداشت این صفحه است.

هفتمین شماره از سلسله مطالب بازخوانی خبری – تحلیلی فتنه هشت ماهه 88 و چگونگی رفتار خواص که 9دی از چند شماره قبل انتشار آن را آغاز کرده است، با عنوان «بازیگوشی سیاسی یا کودتای پرندگان گردن چرخان؟» به مخاطبان 9دی ارائه گردیده که به یادآوری اتفاقات و مواضع خواص طی روزهای شانزدهم تا بیست و چهارم تیرماه 88 اختصاص دارد. تحلیلی درباره نقش علوم انسانی غربی در فتنه 88 و نقش شخص محمدرضا تاجیک و همچنین بررسی جزوه معروفی که راهبردهای اصلی جریان فتنه را تبیین می کرد موضوع یادداشت مهم این صفحه است که در دو بخش تقدیم خوانندگان شده است. تحلیلی بر مواضع مخملباف با عنوان شورش نسبیت گرایان فاشیست هم یادداشت سوم صفحه پر طرفدار بازخوانی است.

مخاطبین صفحه پرطرفدار جریان شناسی، این هفته می توانند سومین بخش از مقالات کارگزاران بیت منتظری در بیت امام (رحمه الله علیه) را با عنوان «خانه گسترش اندیشه‌های امام یا لانه حزب مشارکت!» در بیست و ششمین شماره 9دی بخوانند. این مقاله تحلیلی مستند به بررسی ابعاد پنهان و ارتباطات گسترده برخی دیگر از افراد و جریانات نزدیک به بیت منتظری مانند حزب مشارکت، پژوهشکده امام و انقلاب اسلامی، هادی سمتی، ناصر هادیان، عباس عبدی و اکبر گنجی با موسسه تنظیم و نشر آثار امام پرداخته است.

یاران جبهه فرهنگی انقلاب می توانند 9دی را شنبه هر هفته، روی پیشخوان مطبوعات ببینند.

 1. احمد
  23 اکتبر 2011

  با سلام

  *برام یک سوال پیش اومده ؟!*
  چرا دفتر رهبر معظم انقلاب در خصوص این انتشار متون مربوط به رهبری عزیز واکنشی نشان نمی دهند ؟
  مگر نبایستی همه مطالب مرتبط با حضرت آقا از طرق دفتر ایشان صورت گیرد ؟

  البته این دومین بار در روزنامه 9 دی و مشابه آنرا در کیهان هم دیده ام !!!

  منظورم این اقدام روزنامه 9 دی هست :

  http://www.teribon.ir/archives/77398

  همین چندی پیش بود که در همین سایت اطلاعیه داده شد که نبایستی هیچ مرجعی قبل از دفتر آقا اطلاع رسانی کند !

  (بار دیگر تأکید می شود تنها مرجع موثق انتشار اخبار رهبر انقلاب اسلامی روابط عمومی دفتر ایشان می باشد. )
  http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=contentShow&id=7990

  در نهایت بنده در خصوص کوتاهی های سایت خامنه ای دات آی آر نیز نکات زیادی را دارم که احتمال نفوذ و یا تعمد در این خطاها را می دهم و مستنداتی را دارم که اگر خواستید بفرمائید تا تقدیم گردد .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: