جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۳۰ مهر ۹۰ | ۱۲:۲۹

اخراج مجری امريکایی حامی اعتراضات‌ اشغال

يک مجري راديويي امريکا به اتهام حمايت از تظاهرات “اشغال دي‌سي” و با ادعاي سخنگويي براي تظاهرات “اشغال” در واشنگتن از يک برنامه راديويي دولتي اخراج شده است.


ليزا سيمون عصر چهارشنبه توسط “راديو ملي عمومي” از برنامه “ساندپرينت”، يکي از دو برنامه‌اي که وي مجري آن بود اخراج شد.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، اين اخراج در پي انتشار ادعاهايي صورت گرفت مبني بر اين که سيمون “سياست اخلاقي” راديو ملي عمومي را با سخنگويي براي گروهي موسوم به “اکتبر 2011” و نقش داشتن در سازماندهي تظاهرات “اشغال ميدان آزادي” عليه اصناف در واشنگتن دي‌سي نقض کرده است.

اين در حالي است که ديگر سازمان‌دهندگان تظاهرات مي‌گويند که راديو ملي عمومي شرکتي را که سيمون براي وي کار مي‌کرده براي اخراج وي تحت فشار گذاشته است.

“ساندپرينت” يک برنامه راديويي بين‌المللي است که سيمون مجري آن بوده است. وي مجري يک مجموعه مستند است که توليدکننده آن يک شرکت پيماني است اما پخش آن توسط يک شبکه راديويي ديگر به نام “راديو ملي عمومي” صورت مي‌گيرد.

سيمون پيشتر نيز به خاطر شرکت در تظاهرات ضد وال استريت به نقض قوانين اخلافي اين راديو متهم شده بود.

وي در جمع خبرنگاران گفت: “براي من گيج کننده است که راديو ملي عمومي به حقوق من به عنوان يک شهروند امريکايي از جمله حق آزادي بيان، حق تجمع مسالمت‌آميز در وقت آزاد و زندگي خودم اعتراض مي‌کند.”

تظاهرات مسالمت‌آميز “اشغال دي‌سي” اکنون بخشي از تظاهرات گسترده “اشغال” در امريکاست که ابتدا در 17 سپتامبر به عنوان “اشغال وال استريت” در نيويورک در اعتراض به اصنافي که بر امريکا سايه انداخته‌اند آغاز شد.

اين تظاهرات اکنون به تظاهراتي جهاني و ضدسرمايه‌داري در سراسر جهان تبديل شده که خواستار خاتمه فساد گسترده و نابرابري همراه با سرمايه‌داري است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: