چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۲ آبان ۹۰ | ۰۸:۴۴

حمایت نمایندگان مجلس بولیوی از انتفاضه فلسطین

یک عضو هیات پارلمانی بولیوی شرکت کننده در اجلاس حمایت از انتفاضه با اعلام حمایت از مبارزات ملت فلسطین گفت که کشورش با برخورداری از تجربه مبارزه مردم بومی، حقوق ملت ها را به رسمیت می شناسد.


 “خورخه مدینا” رئیس کمیسیون فرهنگی ملل بومی مجلس بولیوی، به نمایندگی از طرف دولت این کشور، حمایت خود را از دموکراسی ایران اعلام کرد.   وی که اخیرا به همراه هیاتی پارلمانی و به نمایندگی از طرف دولت بولیوی به منظور شرکت در اجلاس حمایت از انتفاضه فلسطین به تهران سفر کرد، در بازگشت از ایران به یک روزنامه بولیویایی گفت: هدف اصلی کنفرانس جلب توجه نسبت به جنبش فلسطینیان برای رسمیت شناخته شدن فلسطین در سازمان ملل متحد به عنوان یک دولت بود.

خورخه مدینا وحدت، احترام به حقوق فردی و جمعی را پیام دولت بولیوی دانست و اعلام کرد که بولیوی با برخورداری از تجربه مبارزه مردم بومی برای تصویب قانون اساسی، حقوق ملت ها را به رسمیت می شناسد.

نماینده مجلس بولیوی اظهار داشت که روند تغییر بولیوی و دفاع از حقوق مردم بر اساس قانون اساسی توجه شرکت کنندگان کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را جلب کرده و برخی از نمایندگان کشورهای حاضر در کنفرانس اعلام کرده اند که الگوی انقلاب دموکراتیک و فرهنگی بولیوی را در کشورشان اجرا خواهند کرد.

پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نیمه مهرماه در تهران با حضور آیت الله “سید علی خامنه ای” رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز شد. در این کنفرانس نمایندگانی از 80 کشور حضور داشته که حمایت خود را از دموکراسی در فلسطین و احترام به ساختار مذهبی و سیاسی آن اعلام کردند.

هیات نمایندگان مجلس قانونگذاری بولیوی متشکل از “فلور آگیلار فرناندز”، معاون اول رئیس مجلس نمایندگان بولیوی، “خورخه مدینا”، رئیس کمیسیون فرهنگی ملل بومی و “خوان کارلوس”، رئیس کمیسیون حقوق بشر، به دعوت جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس بین المللی تهران شرکت کردند.

به نوشته روزنامه بولیویایی “ال کامبیو”، در این اجلاس بین المللی بر ضرورت استفاده از منابع و توانمندی های کشورهای مختلف برای حمایت از انتفاضه فلسطین و حقوق اساسی ملت فلسطین تأکید شده است.

“محمود احمدی نژاد” رئیس جمهوری اسلامی ایران، آیت الله “صادق آملی لاریجانی” رئیس قوه قضاییه، “علی لاریجانی” رئیس مجلس شورای اسلامی ایران و دیگر مقامات عالیرتبه ایران در این کنفرانس حضور داشته اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: