چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه ۰۳ آبان ۹۰ | ۱۰:۳۶

يونان قربانی منافع کشورهای خارجی

اتحاديه اروپا، صندوق بين المللي پول و بانک مرکزي اروپا يونان را به حراج گذاشته‌اند وخارجي‌ها در حال در اختيار گرفتن اين کشور هستند.


اد هريسون بنيان‎گذار وبسايت creditwritedown.com افزود: ” دولت سوسياليستي يونان در ادامه سقوط خواهد کرد و مردم يونان اجازه نخواهند داد منابع و دارايي‌هاي کشورشان براي صاف‌کردن بدهي‌هاي کشور به يغما برده شود.”

وي همچنين از دولت يونان به دليل ناديده گرفتن قانون اساسي اين کشور انتقاد کرد.

به گفته اين تحليل‎گر، بر پايه قانون اساسي يونان هر گاه کشور بدهکار شده و قادر به پرداخت بدهي‌هايش نبود، بايد اعلام ورشکستگي کند تا حق حاکميت کشور خدشه‌دار نشود.

هريسون در ادامه تصريح کرد که بدون شک يونان قرباني منافع کشورهاي خارجي خواهد شد و به همين خاطر اساسا موضوع فروش يونان به خارجي‎ها مطرح است.

بر پايه اين گزارش، سه نهاد اتحاديه اروپا، صندوق بين المللي پول و بانک مرکزي اروپا از سال گذشته ميلادي دو بسته نجات (اقتصادي) را به ارزش بيش از 380 ميليارد دلار در ازاي انجام اقدامات رياضتي از سوي دولت يونان، براي اين کشور فراهم کردند.

يونان بايد اتحاديه اروپا و صندوق بين المللي پول را متقاعد کند که اصلاحات کافي مالي و موثري را انجام داده است. در غير اين‎صورت، اين کشور کمک‌هاي مالي بعدي خود را که قرار است به صورت قسطي دريافت کند، به دست نخواهد آورد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: