چهارشنبه 26 اکتبر 11 | 17:35

آخرین روزهای فتنه در سوریه

سردبیر روزنامه تشرین سوریه با اشاره به اینکه فتنه داخلی در این کشور آخرین روزهای خود را سپری می کند، از کشورهای عربی خواست در روند اصلاحات در این کشور کارشکنی نکنند.


” محي الدين محمد “در گفت و گو با شبکه العالم، با استقبال از سفر هیأتی از اتحادیه عرب به دمشق، گفت: سوريه از اعضا و ریيس اين هيأت، نخست وزير و وزير خارجه قطر استقبال مي کند؛ به ويژه در صورتي که قطر حملات تبليغاتي و رسانه اي خود عليه ملت سوريه توسط شبکه الجزيره و برخي از رسانه هاي مرتبط با طرح آمريکا را متوقف سازد.

محي الدين محمد، گفت : فتنه آخرين روزهاي خود را سپري مي کند و تظاهرات مخالفان امروزه بسيار محدود شده است،همچنين گروههاي تروريستي که در کشتار تظاهرکنندگان و ترور نيروهاي امنيتي دست داشته اند از سوي نظام تحت کنترل قرار گرفته اند.

اين فعال رسانه اي سوري از کشورهاي عربي خواست در مسیر اصلاحات سوریه مانع تراشی نکنند.

وی تأکيد کرد: تنها خط قرمزي که در اين زمينه وجود دارد انجام مذاکرات در خارج از کشور است؛ زيرا دمشق بر مشارکت گسترده گروههاي مختلف مردمی و مخالفان دولت در اين گفتگوها براي به نتيجه رسيدن آنها تأکيد دارد.

محي الدين محمد اظهار داشت: اوضاع امنيتي سوريه بسيار خوب است و هيچ نيازي به گفتگو و مذاکره در اتحاديه عرب يا هيچ مکان ديگري در خارج از سوريه وجود ندارد.

سردبير روزنامه تشرين دمشق افزود: آمريکا به دنبال  تظاهرات ميليوني مردم در حمايت از نظام و اصلاحات بشار اسد، در شهرهاي دمشق و حلب دومين شهر بزرگ و پايتخت اقتصادي کشور، به شدت احساس نگراني مي کند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: