چهارشنبه ۰۴ آبان ۹۰ | ۱۸:۳۸

ادامه اعتراض جنبش وال استريت در نيويورک

معترضان با ادامه بي وقفه اعتراضات خود عليه منفعت طلبي شرکت‌ها، خواستار پايان طمع ورزي شرکت‌هاي بزرگ و فساد در رده‌هاي عالي اين کشور شدند.


معترضان جنبش “تصرف وال استريت” مي‌گويند، با وجود تهديد پليس مبني بر دستگيري فعالان، به جنبش اعتراضي خود ادامه مي‌دهند و چادرهاي خود را در پارک زاکوتي جمع نخواهند کرد.

بر اساس اين گزارش، پليس نيويورک 30 معترض جنبش تصرف وال استريت در مقابل يک پايگاه پليس در منطقه عموما سياه پوست نشين هارلم را بدون ارائه هيچگونه توضيحي به آن‎ها و صرفا به منظور بازجويي بي دليل از آنان، دستگير کرد.

بر پايه اين گزارش، از زمان آغاز جنبش اعتراضي در 5 هفته پيش، نيروهاي پليس بيش از 2400 معترض ضد صنف گرايي را در سرتاسر جهان از جمله نيويورک دستگير کردند.

از سوي ديگر، فعالان جنبش “وال استريت را تصرف کنيد” خواستار برگزاري تظاهراتي جهاني عليه سياست‌هاي مالي دولت‌هاي غربي در آستانه برگزاري نشست گروه 20 ( 20 اقتصاد قوي جهان) در فرانسه در سوم و چهارم نوامبر شدند.

جنبش تصرف وال استريت هنگامي آغاز شد که گروهي از مردم در اعتراض به نفوذ گسترده شرکت‌هاي بزرگ در سازوکار سياست‎گذاري امريکا، از 17 سپتامبر،در منطقه تجاري نيويورک تظاهرات گسترده‏اي را آغاز کردند.

اين جنبش اکنون به ديگر شهرهاي بزرگ امريکا و همچنيني کشورهاي ديگر از جمله استراليا، انگليس، آلمان، ايتاليا، اسپانيا، ايرلند و پرتغال گسترش پيدا کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: