پنج‌شنبه 27 اکتبر 11 | 10:18

تظاهرات حاميان بشار اسد در دمشق

ده‌ها هزار نفر از مردم سوريه با برپايي راه‌پيمايي در شهر دمشق، پايتخت اين کشور ضمن حمايت از بشار اسد خواستار وحدت ملي شده‌اند.


صدها هزار نفر از حاميان دولت سوريه روز چهارشنبه (4 آبان، 26 اکتبر) با حمل پرچم اين کشور و تصاوير بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه، در ميدان اوميه شهر دمشق گرد هم آمدند تا حمايت خود را از وي نشان دهند.

شرکت‌کنندگان فرياد مي‌زدند “ما بشار اسد را مي‌خواهيم.”

راه­پيمايان تابلو نوشته‌هايي حمل مي کردند که بر روي آن نوشته شده بود، “زنده باد سرزمين و رهبر آن؛ مردم سوريه از يک خانواده هستند”.

همچنين، شرکت‌کنندگان در اين راه‌پيمايي ضمن محکوم کردن مداخله خارجي در امور داخلي سوريه، حمايت خود را از برنامه اصلاحات بشار اسد اعلام کردند.

در راه‌‌پيمايي دمشق، شرکت‌کنندگان از روسيه و چين به دليل مخالفت با قطع‌نامه شوراي امنيت عليه سوريه قدرداني کردند.

در جريان اين تظاهرات، بسياري از مردم براي نشان دادن وفادراي به بشار اسد اسامي خود را با خون نوشتند.

همچنين راه‌پيمايي مشابهي در شهر حسکه در 595 کيلومتري دمشق نيز برگزار شد.

تظاهرات گسترده حاميان بشار اسد با ديدار هياتي از اتحاديه عرب به رياست نخست وزير قطر در دمشق به منظور گفت‌وگو با مقامات بلند پايه سوريه درباره ناآرامي‌هاي اين کشور همزمان بود.

در همين حال، دست‌کم 9 نظامي سوريه از جمله يک افسر از سوي گروه‌هاي مسلح در شهر حما کشته شدند.

سوريه از اواسط ماه مارس 2011 صحنه ناآرامي‌هاي داخلي بوده است که در اثر آن صدها نفر از جمله شماري از نيروهاي امنيتي اين کشور کشته شده­اند.

گروه‌هاي مخالف و غرب نيروهاي امنيتي سوريه را به دخالت در کشتارهاي اخير اين کشور متهم مي‌کنند، درحالي که دمشق شورشيان، خرابکاران و گروه‌هاي مسلح را عامل خشونت‌هاي خونين اين کشور مي­داند و تاکيد دارد که اين ناآرامي‌ها از خارج سازمان‌دهي مي‌شوند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: