چهارشنبه 02 ژوئن 10 | 12:04

نیکاراگوئه روابط دیپلماتیک با رژیم‌صهیونیستی را قطع کرد

دولت نیکاراگوئه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این کشور روابط دیپلماتیک خود را در پاسخ به حمله وحشیانه رژیم‌ اسراییل به کاروان آزادی قطع می‌کند.


نیکاراگوئه اعلام کرد که روابط دیپلماتیک خود با رژیم‌ اسراییل را در واکنش به حمله خونین به کاروان آزادی که به سوی غزه در حرکت بود، قطع خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، “دانیل اورتگا” رییس‌جمهور نیکاراگوئه در پیامی رادیویی دستور قطع فوری روابط دیپلماتیک با رژیم‌ اسراییل را صادر کرد.
این کشور آمریکای لاتین اعلام کرد که هجوم اسراییل به کاروان آزادی، حمله به ارزش‌های انسان دوستانه است و در عین حال، نقض فاحش قوانین بین‌المللی و حقوق بشر تلقی می‌شود.
همچنین این کشور در پیامی با ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان و دولت‌های متبوعشان، خواستار آزادی بازداشت‌شدگان کاروان آزادی در بند رژیم‌ صهیونیستی شد.
دولت نیکاراگوئه تصریح کرد که به حمایت بی‌قید و شرط از مبارزه مردم فلسطین در قبال رژیم‌ اسراییل ادامه خواهد داد و خواستار لغو سریع محاصره نوار غزه است.
دولت‌های ونزوئلا و بولیوی نیز در سال 2009 روابط دیپلماتیک خود را پس از تجاوز رژیم اسراییل به نوار غزه قطع کردند. همچنین دولت کوبا نیز روابط خود را با این رژیم در سال 1973 قطع کرده بود.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.