جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۰۵ آبان ۹۰ | ۱۰:۳۰

ناکامی طرح کودتای بعثی‌ها علیه دولت عراق

مقامات عراقی از بازداشت صدها عضو سابق حزب بعث و نظامیان سابق در این کشور خبر دادند که در آستانه خروج نیروهای آمریکایی از عراق در صدد کودتا در عراق بودند.


مقامات مسئول عراقی اعلام کردند که دولت این کشور حداقل 240 عضو سابق حزب بعث و افسران سابق ارتش این کشور را به دلیل تلاش برای کودتا در عراق همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از عراق بازداشت کردند.

سرلشکر حسین کمال،‌ نماینده وزارت کشور عراق در امور اطلاعات و تجسس در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز تاکید کرد که گروهی از اعضای وابسته به حزب منحل بعث در حال برنامه‌ریزی برای اقدامات تخریبی بودند و تلاش داشتند، مقاصد خود را با خروج نیروهای آمریکایی از عراق به اجرا بگذارند.

وی افزود: این افراد به شکلی خاص در استان‌های بغداد ، نجف ، ناصریه ، واسط ، نینوا ، دیالی ، کرکوک و الانبار فعالیت داشتند.

وی از ارائه هرگونه اطلاعات بیشتر در این‌باره امتناع کرد.

در آستانه عقب‌نشینی نیروهای آمریکای از عراق، پیش‌بینی می‌شود که عناصر باقی مانده از حزب منحله بعث در راستای اهداف واشنگتن که بدنبال بهانه‌ای برای تداوم اشغالگری عراق است، دست به حملات تروریستی متعدد بزنند و امنیت و ثبات عراق را دچار تزلزل کنند در همین راستا نیز نیروهای امنیتی عراق با اجرای یک طرح امنیتی در حال محدود کردن فعالیت تروریست‌ها هستند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: