شنبه 29 اکتبر 11 | 09:50

درخواست مردم برای سرنگونی و محاکمه صالح

شهرهای مختلف یمن امروز نیز همچون جمعه های گذشته شاهد تظاهرات صدها هزار نفری مردم علیه عبدالله صالح بود و آنها بر ضرورت سرنگونی و محاکمه وی تاکید کردند.


تظاهرات گسترده مردم یمن در استانهای مختلف پس از نماز جمعه علیه رژیم عبدالله صالح آغاز شد که طی آن مردم بار دیگر بر خواسته اصلی خود یعنی ضرورت کناره گیری دیکتاتور این کشور از قدرت تاکید کردند.

شعار تظاهرات امروز جمعه در یمن، “پیروزی فقط از سوی خدا خواهد بود” شعارهایی بر ضد رژیم عبدالله صالح سر دادند.

صدها هزار نفر از قشرهای مختلف مردم یمن امروز در صنعا و 17 شهر دیگر خواستار سرنگونی رژیم عبدالله صالح و محاکمه وی شدند.

با این حال جمعی از هواداران عبدالله صالح در میدان السبعین صنعا تجمع کردند، آنها جمعه این هفته خود را جمعه امیر سلطان بن عبدالعزیز ولیعهد عربستان سعودی که چند روز پیش درگذشت، نامیدند.

تظاهرات کنندگان طرفدار عبدالله صالح اعلام کردند تظاهرات امروز نشانه وفاداری مردم یمن به امیر سلطان و عربستان سعودی و تقدیر از نقش ولیعهد سابق در حمایت از توسعه یمن است.

از سوی دیگر مخالفان عبدالله صالح پیکرهای کسانی را که در حملات نیروهای طرفدار دیکتاتور کشته شده بودند، در صنعا و تعز تشییع کردند.

خبر دیگر اینکه منابعی در مخالفان اعلام کردند عبداللطیف الزیانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس و جمال بن عمر نماینده سازمان ملل متحد درامور یمن برای بررسی چگونگی اجرای طرح این شورا وارد صنعا می شوند.

به گزارش رسانه ها، عبدالله صالح از مدت پنج سال پیش تا کنون در سخنرانی های مختلف ادعای کناره گیری از قدرت را مطرح کرده، اما به این ادعا جامه عمل نپوشانده است.

موضع سفیر آمریکا در صنعا
این در حالی است که سفیر آمریکا در صنعا با نادیده گرفتن انقلاب مردم یمن اعلام کرد کلید راه حل سیاسی بحران یمن در دست عبدالله صالح است.

جرالد فایرستاین سفیر آمریکا در صنعا از عبدالله صالح خواست که تصمیم بگیرد و پایان دوره حکومتش و انتقال قدرت به معاون خود را بپذیرد.

وی افزود : ما می خواهیم شاهد انتقال قدرت در یمن باشیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: