دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
شنبه ۰۷ آبان ۹۰ | ۱۰:۰۲
بر اساس اصلاح قانون انتخابات سوریه؛

نظارت کمیته‌های قضایی مستقل بر انتخابات سوریه

رئیس کمیته عالی انتخابات سوریه اعلام کرد که بر اساس اصلاحات صورت گرفته در ماه‌های اخیر، کمیته‌های قضایی مستقل بر تمام مراحل انتخاباتی از اعلام نامزدی افراد تا شمارش آراء نظارت می‌کنند.


«خلف العزاوی» رئیس کمیته عالی انتخابات سوریه در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که قانون جدید انتخابات که بر اساس دستور شماره 101 بشار اسد رئیس جمهوری این کشور صادر شد، شامل همه انتخابات در سوریه می‌شود.

العزاوی با بیان اینکه این قانون، انتخابات شوراهای محلی و پارلمان سوریه را در بر می‌گیرد، تصریح کرد: اما برخی بندها در قانون جدید تغییر کرده است که از جمله آن، این است که ماموریت نظارت بر انتخابات بر اساس قانون جدید، بر عهده کمیته‌های قضایی مستقل و بی‌طرف است.

وی تاکید کرد که این کمیته‌ها از آغاز انتخابات حتی از زمان نامزد شدن افراد، تبلیغات و روند رأی‌گیری و شمارش آراء تا اعلام نتایج بر همه مراحل نظارت دارند.

العزاوی تصریح کرد که اولین کمیته از این کمیته‌ها کمیته عالی انتخابات است که 10 قاضی در آن حضور دارند، پنج نفر عضو اصلی و پنج نفر علی‌البدل و اعضای کمیته عالی از قاضی‌ها و مشاوران دادگاه تجدید نظر است که بی‌طرف و با تجربه هستند.

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه تاکنون قانون انتخابات، قانون مطبوعات و رسانه‌ها و قانون احزاب را اصلاح کرده است و اخیرا دستوری صادر کرد برای تشکیل کمیته اصلاح قانون اساسی این کشور.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: