یکشنبه 30 اکتبر 11 | 11:54

آیت الله عمید زنجانی دار فانی را وداع گفت

آیت الله عباسعلی عمید زنجانی استاد حوزه و دانشگاه و رییس سابق دانشگاه تهران که از نارسایی قلبی نیز رنج می برد، بامداد امروز دار فانی را وداع گفت.


آیت الله عمید زنجانی که از نارسایی قلبی نیز رنج می برد، بامداد امروز دار فانی را وداع گفت.

آیت الله عمید زنجانی سه سال گذشته نیز به دلیل عارضه قلبی در یکی از بیمارستان های شهر تهران تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

هنوز خبری درباره مراسم تشییع و تدفین این استاد برجسته حوزه و دانشگاه منتشر نشده است.

آیت الله عمید زنجانی قرار بود روز دوشنبه در نشست فقه سیاسی و نظام سازی اسلامی که در دانشگاه تهران برگزار می شود سخنرانی کند.

آیت الله عباسعلی عمید زنجانی در تاریخ ۱۰ فروردین ۱۳۱۶ در شهرستان زنجان، بدنیا آمد. عضویت در گروه آموزشی حقوق خصوصی و اسلامی و تدریس حوزه و دانشگاه و دو دوره نمایندگی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از جمله سوابق مرحوم آیت الله عمید زنجانی است.

وی با سابقه پنجاه سال تدریس و تالیف بیش ا ز جهل جلد کتاب و هفتاد مقاله علمی، دروس بسیاری را در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه‌های مرتبط با حقوق اسلامی مانند فقه سیاسی، حقوق بین‌الملل اسلام، فقه تطبیقی و حقوق اساسی ( کلیات و حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران و حقوق اساسی تطبیقی ) و مبانی حقوق عمومی در اسلام تدریس کرده است. همچنین در بیش از 179 همایش داخلی و بین المللی با ارائه مقاله یا به عنوان سخنران شرکت داشته است. آیت الله زنجانی در بازنگری قانون اساسی در سال 1368 به عنوان منخب مجلس در شورای بازنگری حضور فعال داشته است.

راهنمایی بیش از 140 رساله دکترا و کارشناسی ارشد از جمله فعالیتهای علمی این استاد است. وی موسس پژوهشکده مطالعات و تحقیقات علوم اسلامی بود که از سال 1367 فعال شده است. آیت الله عمید زنجانی در روند سیاست‌گذاری و فعالیت‌های اجرایی انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی همکاری موثری داشته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: