یکشنبه 30 اکتبر 11 | 15:24

مواضع متناقض اوباما درباره حوادث بحرين

يک فعال سياسي بحريني سخنراني اخير باراک اوباما رييس جمهور آمريکا درباره بحرين را به نفع حکومت حمد بن عيسي آل خليفه پادشاه اين کشور دانست و تأکيد کرد: واشنگتن در مواجهه با مسايل موجود در کشورهاي مختلف مواضع دوگانه و براساس منافع خود اتخاذ مي کند.


محمد مطر شنبه در گفت وگو با شبکه خبري العالم تصريح کرد: سخنراني اوباما ظاهرا در دفاع از قضيه بحرين بود. اما حوادث پشت پرده به وضوح نشان دهنده حمايت آن کشور از حکومت بحرين است و اين تناقض در عملکرد آمريکا در سطح جهان امر جديدي نيست.

وي افزود: عملکرد پارلمان اروپا به علت جايگاه سياسي و تنوع موجود در آن با آمريکا تفاوت دارد و کشورهاي عضو آن به حقوق بشر احترام مي گذارند زيرا آنها تدوين کنندگان اصول و معاهدات بين المللي هستند. اين در حالي است که واشنگتن از امضا و التزام نسبت به معاهدات بين المللي خودداري مي کند.

اين فعال سياسي بحريني گفت: پارلمان اروپا بر خلاف آمريکا در زمينه برخي موارد اعم از سياسي و اقتصادي حکومت آل خليفه را تحت فشار قرار داده است.

وي افزود: مواضع اروپايي ها در اين زمينه باعث افزايش روحيه مردم بحرين شده است و مبارزه مسالمت آميز مردم با حکومت استبدادي آل خليفه روز به روز ريشه دارتر و عميق تر مي شود.

مطر خاطرنشان کرد: مقامات بحريني کم کم از اقدامات امنيتي دستگاه هاي سرکوبگر خود نااميد شده و به خستگي و سرخوردگي مردم از ادامه مبارزه دل بسته اند تا بتوانند در آينده هر طرحي را عليه ملت عملي کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: