دوشنبه 31 اکتبر 11 | 00:09
دروغ دیگری از ضدانقلاب؛

احتمال یکی بودن مجتهد قلابی و عضو فعال سایت‌های ضد دین+ تصویر

جستجو در پایگاه های اینترنتی و پرس و جو از طلابی که در سایت های اینترنتی به کار شبهه شناسی اشتغال دارند به این نتیجه ما را رساند که از هنگام بازداشت آرش هنرور شجاعی، حضور آی دی «آرش بی خدا» در سایت های ضد دین، بسیار کمرنگ شده است. لذا می توان نتیجه گرفت وی همان آرش بی خدا است.


به گزارش تریبون مستضعفین سایت روات حدیث نوشت در پی سوالات مکرر مخاطبان در مورد هویت «آرش هنرور شجاعی» که ادعا شده است مجتهد است نسبت به جمع آوری اطلاعات در خصوص وی اقدام نموده است تا ابهام در خصوص ماجراهای رخ داده در مورد او کمتر شود.

این سایت می نویسد: یکی از سوالاتی که شما خوانندگان روات حدیث از ما پرسیده‌اید، این است که آیا شخصی به اسم آرش هنرور شجاعی، روحانی و مجتهد است؟ برای پاسخ به این پرسش بهتر دیدیم آنچه تا کنون از این فرد به دست ما رسیده است را جمع بندی کرده و در اختیار خواندگان قرار دهیم و سپس استمداد کنیم تا ما را در تکمیل پرونده «آرش هنرور شجاعی» کمک کنید.

آیا شخصی به نام آرش هنرور شجاعی طلبه است و آیا این شخص در قم بازداشت شده است؟

نزدیک به یک سال از بازداشت فردی به نام آرش هنرور شجاعی می‌گذرد. برخی سایت ها وی را طلبه حوزه علمیه و برخی دیگر دارای درجه اجتهاد معرفی کرده اند. در عین حال چند سایت دیگر هم به نقل از مادر آرش نوشته اند که وی درس های حوزوی را از روی سی دی یا به شکل آنلاین خوانده است.

بازداشت در سعادت‌آباد نه در حوزه علمیه قم

درباره محل دستگیری وی هم ابهاماتی مطرح است. در حالی که تعدادی از سایت ها خبر از بازداشت وی در حوزه علمیه قم داده اند، اما نگفته اند در کدام موسسه حوزوی یا وابسته به حوزه این بازداشت اتفاق افتاده است. از سوی دیگر پرس و جو درباره محل بازداشت آرش هنرور شجاعی، روشن کرد که نامبرده در منزل خود واقع در سعادت آباد تهران بازداشت شده است. امری که ادعای مبهم بازداشت وی در حوزه علمیه قم را نفی می کند.

طلبه‌ی حوزه علمیه که نامش در هیچ جا ثبت نشده است!

وابستگی آرش هنرور شجاعی به بیت مراجع تقلید و علمای حوزه نیز محل پرس و جوی دیگر بود که هیچ یک از بیوت علما حتی بیت مرحوم آیت الله منتظری یا آیت الله صانعی در پرس و جوی غیر رسمی روات حدیث، مطلبی دال بر ارتباط با نامبرده بیان نکردند. در برخی از سایت ها از نامه توصیه آمیز بیت آیت الله جوادی آملی نیز نامبرده شده بود اما طلاب مرتبط با بیت این مرجع تقلید نیز چیزی از آرش هنرور به خاطر نداشتند. حتی مقسمین شهریه نیز که تقریبا تمامی طلاب را می شناسند، نام وی را در دفاتر شهریه ثبت نکرده بودند. در سابقه طلاب رسمی حوزه پس از جست و جو در دو سامانه مرکز خدمات حوزه های علمیه و مرکز مدیریت حوزه علمیه قم نیز اسم آرش هنرور شجاعی یا اسامی مشابه پیدا نشد.

در عین حال جستجو برای یافتن کسانی که آرش هنرور شجاعی را در سر درس مراجع تقلید دیده باشند، در میان طلاب ۱۰ سال اخیر حوزه علمیه قم نیز که در زمره دوستان و هم درسان تحریریه روات حدیث قرار دارند، با شکست مواجه شد. نه کسی وی را دیده بود و نه کسی با این نام مورد شناسایی طلاب قرار گرفت.

از سوی دیگر، یکی از مخاطبان سایت، در حالی که سوال از طلبه بودن آرش کرده است، چند عکس از آرش را که احتمالا در غرفه مرکز زبان آموزی یا مرکز فرهنگی یکی از سفارت خانه های خارجی در ایران در نمایشگاهی فرهنگی گرفته شده است را ضمیمه ایمیل خود کرده است. عکس هایی که یکی از آنها را در اینجا می بینید:

با جمع بندی مطالب بالا می‌توان به نتایج زیر رسید:

۱- طلبه ای به نام آرش هنرور شجاعی در حوزه علمیه قم در ده سال اخیر تحصیل نکرده است. براساس گفته های مادر آرش، وی دروس حوزه علمیه را با سی دی و از طریق اینترنت در منزل خود دنبال می کرده است.

۲- شخص بازداشت شده به نام آرش هنرور شجاعی در قم بازداشت نشده است بلکه در سعادت آباد تهران بازداشت شده است.

۳- با توجه به سابقه آرش هنرور شجاعی در اقامت آلمان و سپس حضور وی در نمایشگاه فرهنگی در غرفه زبان آموزی آلمانی، به نظر می رسد نامبرده اساسا در تهران ساکن بوده و با سفارت آلمان مراودات عمیقی داشته است. امری که برای یک طلبه حوزه علمیه بعید به نظر می رسد.

۴- برخی از سایت ها از وی با عنوان «آرش بی خدا» نیز نامبرده اند. جستجو در پایگاه های اینترنتی و پرس و جو از طلابی که در سایت های اینترنتی به کار شبهه شناسی اشتغال دارند به این نتیجه ما را رساند که از هنگام بازداشت آرش هنرور شجاعی، حضور آی دی «آرش بی خدا» در سایت های ضد دین، بسیار کمرنگ شده است. لذا می توان نتیجه گرفت وی همان آرش بی خدا است. وسعت اطلاعات دینی وی این نتیجه را تا اندازه زیادی تایید می کند.

 1. محمد
  31 اکتبر 2011

  جالبه که وبلاگ آرش بیخدا جدیدا آپدیت شده، حالا اصلا فرض کن نشده، این دلیل کافیه برای یکی بودن دو آرش؟

  میشه یک تعریفی از تهمت ارائه کنید که این کار شما مصداق اتم و اکملش حساب نشه؟

  شما دین دارید؟؟؟
  اگر ندارید، خواهشا یک کاری نکنید مردم با این کارا از دین زده بشند.

 2. عبدالله
  2 نوامبر 2011

  “وسعت اطلاعات دینی وی این نتیجه را تا اندازه زیادی تایید می کند”
  آیا گمان نمی کنید که با نوشتن جمله ی فوق، تلویحا بر مدعیات آرش بیخدا صحه گذاشته باشید!؟

 3. حسام
  27 نوامبر 2011

  وَالَّذِینَ یُؤْذُونَ الْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِناتِ بِغَیْرِ ما اكْتَسَبُوا فَقَدِ احْتَمَلُوا بُهْتاناً وَإِثْماً مُبِیناً

  تقوا…

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: