سه‌شنبه 01 نوامبر 11 | 13:09

برچیدن اردوگاه اشرف تا پایان سال

وزیر امور خارجه عراق در کنفرانس مطبوعاتی با همتای ایرانی خود در بغداد، بر عزم جدی دولت متبوع خود برای برچیدن مقر گروهک تروریستی منافقین و اخراج تروریستهای فرقه رجوی تا پایان سال جاری میلادی تاکید کرد.


هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد دولت عراق بر برچیدن اردوگاه اشرف(عراق جدید) تا پایان سال جاری میلادی پافشاری می کند.

زیباری در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به بغداد سفر کرده است، گفت : دولت عراق مصر است اردوگاه اشرف را تا پایان سال جاری میلادی برچیند.

زیباری افزود : دولت عراق موضع خود را در این زمینه اعلام کرده و تصمیم خود را برای بستن اردوگاه اشرف گرفته است و پایان سال جاری میلادی آن را عملی خواهد کرد.

وی گفت : ما از طریق نامه نگاری با دبیرکل سازمان ملل متحد و کمیساریای عالی امور پناهندگان و همچنین اتحادیه اروپا بر عزم خود برای بستن اردوگاه اشرف تاکید کرده ایم.

وی افزود : دولت عراق بر انجام این ماموریت با در نظر گرفتن ابعاد انسانی پافشاری می کند.

وزیر امور خارجه عراق با تاکید بر ضرورت خروج گروهک تروریستی منافقین از خاک کشورش خاطر نشان کرد :  هیچ دولتی وجود ندارد که بپذیرد جریان یا سازمانی بر خلاف اراده و قوانین و حاکمیتش در خاک آن کشور باقی بماند.

خاطر نشان می شود اردوگاه اشرف که اخیرا به “عراق جدید” تغییر نام داده است، در استان دیاله عراق حدود 3500 نفر از اعضای گروهک تروریستی منافقین را در خود جای داده است. گروهک تروریستی منافقین از دهه هشتاد پادگان نظامی اشرف دراستان دیاله (57 کیلومتری شمال شرق بغداد ) را به عنوان مقر خود برگزید.

دولت عراق پرونده امنیتی این اردوگاه  را اوایل سال 2009 از نظامیان آمریکایی تحویل گرفت و نیروی امنیتی ویژه ای برای حمایت از این اردوگاه تشکیل داد؛ دولت عراق اخیرا برای خروج اعضای این گروهک تروریستی از خاک این کشور تا پایان سال جاری میلادی ضرب الاجل تعیین کرد.

گروهک تروریستی منافقین علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعث سابق و القاعده جنایتهای فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.